GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 18:27   Güncelleme : 12-10-2021 18:27

Kadrolaşma listelerine ilişkin TÜGVA'dan ilk savunma! 'Yeni ve topyekun bir saldırı'

Kadrolaşma listelerine ilişkin TÜGVA'dan ilk savunma! 'Yeni ve topyekun bir saldırı'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu TÜGVA, kendilerine ait olduğu öne sürülen ‘atama listeleri’ ve Büyükada'daki gelişmeler hakkında açıklama yaptı.

BÜYÜKADA'DAKİ SON GELİŞMELER

Vakfın Başkanı Enes Eminoğlu tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “TÜGVA olarak 4 Ekim’den bu yana büyük hukuksuzluk ve iftiralarla karşı karşıya kaldık” iddiasında bulunuldu.

TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, Büyükada İskelesi’nin üst katından İBB tarafından tahliye edilmek istenmelerinin de hukuksuz olduğunu savundu.

''YENİ VE TOPYEKUN BİR SALDIRI''

“CHP ve CHP’li İBB’nin yalan ve iftiraları boşa çıkınca, tam olarak Goebbels taktiği ile daha büyük yalanlar servis edip ortalığı daha fazla bulandırmaya başladılar. Çünkü CHP ve İBB hukuksuzdu, işgalciydi, çapulcuydu” diyen Eminoğlu, yeni ve topyekün bir saldırı ile karşı karşıya olduklarını savundu.

ATAMA LİSTELERİ YANITI

Eminoğlu, sözü TÜGVA’ya ait olduğu iddia edilen “atama listeleri”ne getirdi.

TÜGVA’ya ait olduğu öne sürülen kadrolaşma listeleri gündemde!
Gazeteci Metin Cihan’ın paylaştığı belgelerin “oluşturulmuş, sahte belgeler” olduğunu öne süren Eminoğlu, “Varsa ellerinde belge buyursun, getirsin ülkenin savcılarına teslim etsinler.”

Eminoğlu, şöyle devam etti:

“Çok net ifade ediyorum; karşımızda montaj ve asılsız belgeler oluşturan, bunları dolaşıma sokmak için örgütlü bir yapısı olan, siyasi destekleri olan bir örgütle karşı karşıyayız.

Yayınlanan sözde belgelerin hiçbirinin TÜGVA ile alakası veya ilgisi yoktur.

Bu yeni kumpas operasyonunda hedef sadece TÜGVA değildir. Milli ve manevi değerlere hizmet eden tüm vakıf ve derneklerimiz hedeftedir.”