YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-10-2021 03:32   Güncelleme : 16-10-2021 03:32

Yağmur hayatı olumsuz etkiliyor...

Yağmur hayatı olumsuz etkiliyor...

Aydın'ın Kuşadası, Nazilli ve Söke ilçelerinin yanı sıra Muğla, İzmir, Bursa ve Balıkesir'de etkili olan sağanak yağış ve fırtına hayatı felç etti. Akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur ve fırtına ağaçları devirdi, yolları göle çevirdi. Yağış ve fırtına nedeniyle bazı yollarda çökme meydana gelirken, elektrik ve iletişim hatlarında da kesinti yaşandı.

Şiddetli yağmur ve fırtına Kuşadası'nı esir aldı. Yola devrilen ağaçlar, yağmur sularının getirdiği çöpler mazgalları tıkayınca ilçede trafik felç oldu. Birçok cadde ve bulvar sular altında kaldı.

Onlarca araç suların içinde kalırken, araçların içindekiler canlarını zor kurtardı. Marina önündeki AVM'de tüm iş yerleri ile Atatürk Bulvarı üzerindeki bir çok restoran ve eğlence mekanı yağmur sularıyla doldu.

SÖKE KUŞADASI KARAYOLU BİR SÜRE KAPANDI

Söke Kuşadası karayolunun Yavansu Mahallesi bölgesinde yolda biriken sular nedeniyle trafik durdu. Belediye alt yapı ekiplerinin uzun uğraşıları sonunda yol tek şeritli olarak trafiğe açıldı. İlçe garajı önünde 7 otomobil sel sularına kapıldı. Küçük çaplı kazalar yüzünden suya düşen birçok aracın plakalarını görevliler topladı.

KADINLAR DENİZİNDE YOLLAR ÇÖKTÜ

Kuşadası'nın ünlü mahallesi Kadınlar Denizi'nde tıkanan rögarlar nedeniyle caddelerde büyük yarıklar oluştu. Alt yapıda büyük hasar oluştuğu, trafoların da yağmur sularından etkilenmesi üzerine mahallenin bir bölümünde elektrikler kesildi.

BODRUM’DA FIRTINA TEKNELERİ BATIRDI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bugün öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde şiddetini artıran fırtına kabus yaşanmasına neden oldu.

Saat 22.00 civarında etkisini artıran ve saatdeki hızı 60 kilometreyi aşan fırtınada Kumbahçe koyundaki tekneler karaya sürüklendi, bazıları battı. Kumbahçe ve Paştarlası sahilinde ev ve iş yerleri saatlerce dev dalgaların etkisi altında kaldı ev ve iş yerlerini sular bastı. Halikarnas iskelesinde bağlı bulunan yaklaşık 45 tekne ve çalışanları zor anlar yaşadı.

Halikarnas Tekne Kooperatifi yöneticisi Mehmet Ali Kantarmış SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada, “Şu anda durumu görüyorsunuz yaklaşık 50 lüks tekne ve ahşap guletler parçalanmamak için yoğun mücadele veriyoruz. Çünkü tonozlar çürük ve tekneleri tutmuyor. Biz burada hizmet için teknenin boyuna göre 6-25 bin TL arasında ücret ödüyoruz. Hizmeti alamayacaksak teknelerimiz güvende değilse burada bağlanmanın ne amacı var, bugün sabaha kadar uyku yok. Buradan ayrılsak gideceğimiz sığınacağımız başka bir yer yok” dedi.

BODRUM KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

Fırtına nedeni ile turistik ilçenin büyük bölümünde saatlerce elektrikler kesildi, internet ve iletişim hatları çalışamaz hale geldi. Bazı ev ve iş yerlerinin güneş enerjileri hasar gördü, ağaçlar devrildi.