SİYASET
Giriş Tarihi : 17-10-2021 12:48   Güncelleme : 17-10-2021 12:48

Erdoğan, 'Kılıçdaroğlu'nun videosu ve Merkez Bankası ziyareti' sorusuna önündeki metne bakarak yanıt verdi!

Erdoğan, 'Kılıçdaroğlu'nun videosu ve Merkez Bankası ziyareti' sorusuna önündeki metne bakarak yanıt verdi!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afrika gezisi öncesi havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu ile ilgili soruya yanıt veren Erdoğan'ın, yanıtı verirken önündeki metne bakması dikkat çekti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yurt dışı ziyaretleri öncesi açıklama yaptı.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı video ve Merkez Bankası ziyaretleri hakkında da ilk açıklamayı yaptı.

Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle oldu:

Öncelikle bu açıklama CHP zihiyetinin vesayet zihniyeti olduğunun açık bir itirafıdır. CHP zihniyetinin ilk böyle bir çılgınlığı değildir. Hukuk dışı çağrı kamu düzenine ciddi bir tehdittir. Ne devlet yönetiminin, ne de milli iradenin ne olduğunu biliyorlar. Bunlardan uzak bir yapının tezahürü.

Milletimiz de bunlardan bıktığı içindir ki başkanlık sistemini tercih etti. Yeni sistem bürokrasinin siyaset yapmasının önüne geçti. Yeni sistem bürokrasiyi gerçek anlamda idari bürokrasi haline getirdi. CHP'nin özlemini çektiği vesayet zihninin defterini çoktan dürdük. Türkiye bir hukuk devletidir. Bunu Bay Kemal'e hatırlatıyorum, kabile devleti değildir. Bay Kemal'in oyun oynadığı alan da değildir. Heves ettiğiniz günler geride kaldı.

Cumhurbaşkanı'ndan en alt düzeydeki memura kadar herkes görevini hukuka göre yapmak zorundadır. Sen nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin. Yerel seçimde iş başına geldiniz belediyeleri boşaltıyorsunuz AK Parti iktidarı elindeki gücü size karşı düşündü, böyle bir adım attı mı? Hayır.

Kılıçdaroğlu'nun milletimizi ilk tehdidi de bu değildir. Hakimlerden başladı, polislere kadar pek çok kamu görevlisine tehditler savurdu. Şimdi bir de tarih veriyor. Pazartesiden itibaren bu ülkede memurların vay haline. Hadi bakalım göreceğiz, ne yapacağını göreceğiz. Bu ülkede memurunun haklarını savunan iktidar vardır.

KILIÇDAROĞLU'NUN MERKEZ BANKASI'NI ZİYARETİ

MB'nin bağımsızlığını tartışıyorsun, sana randevu verdi mi? Verdi. Bağımsız olmasaydı sana randevu vermeyebilirdi. Bağımsız olduğu için sana randevuyu istediği gün verdi. Ziyaretten çıktıktan sonra hala medyayı kandırmaya kalkıyorsun. Her şeyden önce bu dil vesayet ve darbe dönemlerinin dildir.

Biz CHP'nin bu diline alışığız. Bu zatın FETÖ'cülerin, PKK'lıların, kendilerini desteklediğini ilan eden bazı ülkelerin gazıyla kendisini rezil etmesinden açıkçası ben de utanç duyuyorum. Kamu düzenini bozmak için dostlarıyla söylem ve rol paylaşımı yapmışlar. Merkez Bankası ziyareti gerçekleri görmesi açısından umarım kendisi için faydalı olmuştur. Kim hangi bilgiyi verirse versin CHP yöneticilerinin bunları anlamadığı aşikardır.