YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-10-2021 12:18   Güncelleme : 19-10-2021 12:18

KARISINI ÖLDÜRDÜ İDDİASINDA BULUNULAN ŞAHIS SERBEST!

KARISINI ÖLDÜRDÜ İDDİASINDA BULUNULAN ŞAHIS SERBEST!

Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a sınır Çıldır ilçesinde meydana gelen bir olayda eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen şahıs cinayetten bir gün sonra 'denetim serbestlik' uygulaması öne sürülerek serbest bırakıldı.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Çıldır ilçesinde oturan Sezgin Coşkun adlı bir kişi uzun süredir anlaşamadığı eşiyle yeniden ve bu kez kıskançlık yüzünden tartıştı.
Savcılığa verilen ilk ifadede eşini bıçaklayarak öldürdüğü ve denetim serbestlik denerek serbest bırakıldığı ileri sürülen Sezgin Coşkun'un bir başka kadınla yazışırken eşi tarafından yakalandığı ve ölüme neden olan olayın bu tartışma üzerine çıktığı da ileri sürüldü.
Tartışmanın büyümesi üzerine bıçakla eşini ağır yaraladığı ileri sürülen Sezgin Coşkun 2 çocuk annesi eşi 34 yaşında ki Çıldır/Aşıkşenlik (Suhağara) köylü Özlem Çoşkun'un ölmesine neden oldu.
Olayı duyan ve annelerinin öldüğünü gören çocuklarının feryadı üzerine önce komşular sonrasında polisin geldiği olay yerinde gözaltına alınan Sezgin Coşkun'un bir gün sonra denetim serbestliği nedeniyle serbest bırakıldığı öğrenilirken, Çıldır kamuoyu yaşanan bu durum karşısında şok olup, ne diyeceklerini şaşırırlarken, bıçaklanarak öldürülen kadın, Özlem Coşkun'un ailesi tarafından toprağa verildiği de alınan bilgiler arasında oldu.

Haber: Fakir Yılmaz