GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 15:28   Güncelleme : 21-11-2021 15:28

Doktorlarından Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin yeni açıklama

Doktorlarından Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin yeni açıklama

Muğla Ortaca'da aniden rahatsızlanan usta sanatçı Kadir İnanır, ambulanla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilerek burada yoğun bakıma alındı. 

İnanır'ın sağlık durumu hakkında Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Başhekim Prof. Dr. Selçuk Yüksel, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekiye Melek Küçükatay ve Kadir İnanır'ın tedavisini yapan Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan, hastanenin önünde yeni bir açıklama yaptı.

Rektör Prof. Dr. Kutluhan: "Dün saat 17.00 civarında büyük sanatçımız Kadir İnanır hastanemiz acil servisine gelmiştir. Hızlı bir şekilde tetkikleri yapılmış ve beyin damar hastalığı ön tanısıyla servise alınmıştır. Kendisini dün akşam bizzat ziyaret ettim. Bilinci açık ve iletişim kurabiliyordu. Yakın takip ettiğimizi kendisine bildirdik ve şu anda da yakın takibimiz devam etmektedir" dedi.

'BİLİNCİ AÇIK, FELÇTEN SÖZ EDEMEYİZ'

"Bu beyin damar hastalığı seyri açısından hafif gayet hasar vermeden atlatılabildiği gibi daha ağır sonuçlar da doğurabileceğinden birkaç gün daha yakın takibi gerekmektedir. Gerekli önlemleri aldık ve tedavisine başladık" diyen Rektör Kutluhan, şu bilgileri verdi:

"Hastamızın bilinci açık. Herkese selamı var, saygılar sunuyor. Teşekkür ediyor. Şu anda hastanemiz tüm doktor ve ekipmana sahiptir. Böyle durumlarda hastanın seyahat etmesi uçakla da olsa sıkıntılı olabileceğinden bu riske girmemek gerekiyor. Tıbben sevki birkaç gün sonra olabilir. Şu anda felçten söz edemeyiz. Hastamızda böyle bir durum yok. Ancak gelişebileceği endişesiyle yakın takip ve tedavi ediyoruz."

3 YIL ÖNCE DE BENZER SIKINTI YAŞAMIŞ

İnanır'ın tedavisini yapan Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan, beyin damar tıkanıklığı şüphesiyle hastasının takip edildiğini belirterek, "Kadir İnanır, 3 yıl önce de benzer bir sıkıntı yaşamış. Yine aynı şekilde bir beyin damar tıkanıklığı olduğundan şüpheleniyoruz. Bu hastalıklarda birkaç gün geçmeden, tablo netleşmeden bir şey söylemek mümkün değil. Kendisi istirahat etmesi ve dinlenmesi amacıyla servisimizde takibimize devam ediyoruz" açıklamasında bulundu.

YEĞENİ DE FELÇ RİSKİ İDDİALARINI REDDETTİ

İnanır'ın merak edilen sağlık durumuna ilişkin bilgi veren yeğeni Levent İnanır da felç riski ve yoğun bakım iddialarının gerçek olmadığını belirtti. Levent İnanır, "Dayı, sarı nokta nedeniyle yeni bir operasyon yaptırmıştı. Oradan bir pıhtı atması oldu, ama kan sulandırıcıyla sorun halloldu" dedi.