SPOR
Giriş Tarihi : 21-11-2021 22:05   Güncelleme : 21-11-2021 22:26

Usta yazar Mehmet Şehirli'den Galatasaray-Fenerbahçe maç yorumu: 'Halil Umut Meler kusursuz maç yönetti'

Usta yazar Mehmet Şehirli'den Galatasaray-Fenerbahçe maç yorumu: 'Halil Umut Meler kusursuz maç yönetti'

Galatasaray Fenerbahçe derbisi son yıllarda oynanan ve 52 bin seyirci ile geçmiş yıllarda oynanan en iyi derbilerden biriydi. Fenerbahçe maçı kazandı. Fenerbahçe tam 8 maç kazanamadığı bir Galatasaray maçını bu zor günlerden geçtiği dönemde kazandı. Bu galibiyet Pereira’nın da takımda kalmasını sağladı. 
Fenerbahçe bu sezon başında 3’lü savunma ile başladı. Galatasaray maçında ilk defa 4’lü savunma ile başladı. Pereira’nın çıkardığı kadro Fenerbahçe’nin ideal kadrosu olması gerekir. Mesut Özil, İrfan Can, Mert Hakan, Sosa ve Zajc ile orta sahayı kalabalık tuttu. Ve topa sahip oldu. Bu arada ilk defa böylesine önemli bir derbi oynayan genç kaleci Berke’de günün en başarılı isimleri arasıdnaydı. Herkes onun nasıl bir oyun çıkaracağını konuşuyordu. Bugün iki tane yüzde yüzlük gol pozisyonunu çıkardı. Bu da şunu gösteriyor ki Fenerbahçe’nin kaleci sorunu yok. Galatasaray’ın son dakikalarda attığı gol fauldü. Golden sonra Galatasaray’lı futbolcuların sevinçleri kursaklarında kaldı. Crespo’nun attığı gol ise harikaydı. Muslera’nın eline çarpıp direkten içeri girmesi de şanştı. Crespo Sosa’nın yerine oyuna alındığında. Taraftarların çoğunun bu değişikliği tasvip etmediğini düşünüyorum. Bende öyle düşünenlerdendim. Fakat Crespo hepimizi mutlu etti.  
Şimdi Pereira şapkasını önüne koyup artık ideal kadrosunu bir an önce tespit etmesi gerekiyor. 3'lü savunma inadını bırakıp bu takımın geniş kadro derinliğinde olduğunu ve 4'lü savunmada daha dirençli olduğunu arkaya adam bırakmadığını bilmesi gerekiyor. 
Kim-Jae’den de bahsetmek isterim. Tam yerinde yaptığı hamlelerle Fenerbahçe’nin galibiyetinde çok önemli bir rolü vardı. Berke ve Kim-Jae bu maçın yıldızı oldular. 
Maçın hakeminin verdiği kararlarda...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ