DİĞER
Giriş Tarihi : 22-11-2021 11:20   Güncelleme : 22-11-2021 11:20

KAI GÜNLERİNİ YAPAN ARDAFED  ARDAHAN SPOR'A DEĞİL, KARS SPOR'A DESTEK VERDİ!

KAI GÜNLERİNİ YAPAN ARDAFED  ARDAHAN SPOR'A DEĞİL, KARS SPOR'A DESTEK VERDİ!

KAI GÜNLERİNİ YAPAN ARDAFED SERHAT ARDAHAN SPOR'A DEĞİL, KARS'A VE KARS SPOR!A GİTTİLER!

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığını yaptığı sırada Ardahan adını İstanbul'un her yerine yazdırıp, 1 Milyon 800 kişinin katıldığı devasa bir ilk Ardahan Günlerini yapan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu yeni yönetimi Ardahan'ın adından bahsetmeyip KAI günlerine soyundu.

SERHAT ARDAHAN SPOR'A DEĞİL, KARS'A!..
Ardahan'ın ayrı bir vilayet olduğunu, valisi, belediye başkanları, yetmedi, şimdi de Ardahan'ın Çıldır Gölüne göz koya, Doğu Expresini Ardahan'a bırakmayan, KTB Demiryolu üzerinde kurulması planlanan Antrepolu Ardahan'ın elinde almak isteyen ve geçtiğimiz yıllarda bir üst lige çıkmaya ramak kalan futbol takımının 3 lige girmesine engel olan Kars Spor ile poz verip, prim sözü verdi.
**Ardahan ekmeğini yediler, Kars’a destek verdiler!
Dün Ardahan'da düzenledikleri yemekli basın toplantısın da Ardahan'ın ekmeğini yiyen KAI sevdalısı ve diasporası bugünde Kars'a gidip, Serhat Ardahan Spor'ın da maçının olduğu bir anda Ardahan takımına değil Kars Spor'a gidip, soyunma odasına kadar girip, Kars Spor'a prim sözü verdiler.

**Ardahanlı Siyasiler ARDAFED Ardahan Federasyonu Ama KAI sevdasına sizde mi aşıksınız?!..
CHP'li Ataşehir Belediyesin de memur belediye başkan yardımcısı olan ve Ardahan günleri değil aynı zamanda başkanı olduğu KAI-DER aracılığı ile izin alıp, KAI Günleri yapacağını duyuran kişinin yönetiminde ki Ardahan Dernekler Federasyonun Ardahan'ın ekmeğini yiyip, Kars'a gidip, spor takımına prim sözü vermesi tepkilere neden oldu.
Ardahan Valisi ve AK Parti İl Başkanı'nın yanı sıra Ardahan Kent Konseyi, Ardahan Gazeteciler Cemiyeti ve diğer derneklerin destek vermeyip, katılmadığı yemekli toplantıya katılan birkaç kişinin verdiği resmi gören Ardahanlılar yaşanan bu saçma duruma dur demesini isteyen Ardahanlılar ARDAFED Ardahan'ın Federasyonudur. Ama birileri gibi KAI sevdasına sizde mi aşıksınız?!..' diye sormaktalar.

**İSTANBUL'A, KAI'YE DEĞİL, ANKARA'YA ARDAHAN GÜNLERİNE GİDECEKLER..
İstanbul ARDAFED'in KAI Günlerine Ardahan Bürokratlarının ve bazı belediye Başkanlarının katılmayacağı ve Ankara'da ilki yapılan Ardahan Günlerine gidecekleri öğrenildi.
Tüm organizenin İstanbul Büyükşehir tarafından yapılmasına karşın anlaştıkları organizasyon firmadan 350 Bin TL. alan ve bu paranın KAI-DER'in kasasına gittiği tartışıldığı şu günler Ardahan adını gölgeleyen KAI günleri yapmaya hazırlanan ARDAFED gerekli ekonomik ve moral desteği olmayan ve Ardahanlı bir iş insanının devreye girmesiyle zar/zor lige katılabilen Serhat Ardahan Spor'u değil, Kars 36 Spor’u ziyaret edip, takımın soyunma odasında bu pozu verip, Ardahan'ın 3. lige çıkmasına engel olan, Antrepolar ve Çıldır gölüne göz diken takıma prim sözü vermeleri tepkilere neden olurken tüm Ardahanlıların bu duruma tepki gösterdiği görülmekte.

**SERHAT ARDAHAN'A DEĞİL, KARS'A GİTTİLER!
Gazeteci Fakir Yılmaz döneminde ilki yapılan ve Fakir Yılmaz'ın Başkalık döneminde İstanbul'un her yerine  Ardahan'ının adını yazdıran ve bal festivali dahil 5 Ardahan adında etkinlik yapan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu bu yıl Ardahan Günlerini değil, “KAI” günleri yapacağı için tepki alırken aynı ARDAFED yetkilileri Serhat Ardahanspor’un evinde maçı olduğu gün Kars 36 Spor maçını izlemeye gidip, Kars Spor'un soyunma odasına girip, Ardahan'ın takımına ger dönem rakip olup, engelleyen Kars'ın takımın prim desteği sözü verdikleri iddiası Ardahan kamuoyu tarafından büyük tepki aldı.

Haber: Fakir Yılmaz