GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 10:57   Güncelleme : 23-11-2021 11:35

Kılıçdaroğlu'nun alışveriş yaptığı pazarcı: Koruma ordusuyla gelmedi, bana güvenene ben de güvenirim

Kılıçdaroğlu'nun alışveriş yaptığı pazarcı: Koruma ordusuyla gelmedi, bana güvenene ben de güvenirim

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun pazar günü gittiği semt pazarında alışveriş yaptığı pazarcı esnafıyla görüştü. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte geçen pazar günü pazar alışverişi yaptı. Alışveriş yaptığ tezgahlardan biriyle görüşen Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, esnafların görüşlerini aktardı.

"Zıtların uyumu" başlıklı bir yazı  kaleme alan Sarıkaya, Kılıçdaroğlu'nunn gittiği pazara kendisinin de sık sık gittiğini belirterek, "Sürekli alışveriş yaptığım, Kırşehir kökenli bir pazarcının tezgahına alışveriş için gittiğimde Kılıçdaroğlu’nun biraz önce kendisinden alışveriş yaptığını, ağabeyi ile sohbet ettiğini belirtti" dedi.

'İŞTE O DURUMDA OLAN BENİM HALİMDEN ANLAR'

Pazarcının 'sağ kökenli olduğunu ve bu nedenle ısrarcı davranmadığını' söyleyen Sarıkaya, gözlemlerini ve görüşmelerini şöyle aktardı:

"Kılıçdaroğlu ile tezgahında sohbet etmiş olmanın heyecanı içinde durmadı. Birkaç kez Kılıçdaroğlu’nun yanında bir koruma ordusu olmadan, sade, sıradan bir vatandaş gibi gelip alışveriş yapmış olmasına duyduğu hayranlığı dile getirdi. 'İşte o durumda olan benim halimden anlar' dedi. Çevresinde bir koruma ordusu olmadan Pazar yerinde halkın içinde rahatlıkla dolaşmasının yarattığı etkiden kurtulamamıştı."

Sarıkaya, esnafın kurduğu, "Diğer liderlerden daha fazla saldırıya uğradı. Yürekli adammış, eşini almış yanına, senin, (yanındaki diğer müşteriyi gösterip) bu abla, abi gibi geldi alışverişini yaptı, poşetini kendi taşıdı" cümlesine dikkat çekerek şu sözlerini aktardı:

'KORUMA ORDUSU OLMADAN GELİP ALIŞVERİŞ YAPIYOR'

"Bu noktada da kalmadı, şu sözleri çok daha önemliydi: 'Buraya bu şekilde gelebiliyorsa, demek ki bana güveniyor. Benim yanımda kendisine zarar gelmeyeceğine inanıyor ki koruma ordusu olmadan gelip benim tezgahımdan alışveriş yapıyor. Bana güvenen adama ben de güvenirim; bugüne kadar oyum nasip olmamıştı, ama bu kez vereceğim...'"