GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2021 13:19   Güncelleme : 24-11-2021 13:19

Ankara'da baş döndüren trafik: Kim kiminle görüştü?

Ankara'da baş döndüren trafik: Kim kiminle görüştü?

Türk lirasının döviz karşısındaki değer kaybı ve ekonomik krizin görünürleşmesi; muhalefet partilerini harekete geçirdi. Bir süredir tırmanışta olan dolar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Merkez Bankası'nın bağımsızlığını tartışmaya açmak milli iradenin gereğidir" sözlerinin ardından tarihi zirvesini yeniledi. Dolar/TL 13.45'i, euro/TL 15.23 seviyelerini gördüğü 'Kara Salı'yla birlikte muhalefet partileri programlarını iptal ederek, merkezi yürütme kurullarını toplantıya çağırdı.

DAVUTOĞLU'NDAN 'EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI' ÇAĞRISI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 'Ekonomik Kurtuluş Savaşı' çağrısıyla dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüşme gerçekleştirdi. Program dışı yapılan bu görüşmenin ardından iki lider düzenlenen ortak basın toplantısında 'erken seçim' çağrısını yineledi.

AKŞENER, EKONOMİ KURMAYLARINI TOPLADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de dün acil bir çağrıyla ekonomi kurmaylarını topladı. Toplantının ardından yapılan basın açıklamasında Türkiye tarihinin en büyük kur krizinin yaşandığı vurgulanarak, bir kez daha erken seçim çağrısı yapıldı.

DAVUTOĞLU, AKŞENER İLE GÖRÜŞECEK

Davutoğlu'nun 'Ekonomik Kurtuluş Savaşı' çağrısı kapsamında bugün de İYİ Parti lideri Akşener ile 14.30'da görüşeceği bildirildi.

CHP LİDERİ GÖRÜŞMELERİNİ İPTAL ETTİ, MYK TOPLANIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Gaziantep ve Şanlıurfa programlarını iptal ederek, Merkez Yürütme Kurulu'nu (MYK) olağanüstü toplantıya çağırdı. Bugün saat 12.00'de başlayacak toplantıya Kılıçdaroğlu başkanlık edecek.

HDP MYK'SI SAAT 11.00'DE TOPLANIYOR

Dünkü gelişmelerin ardından HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar da parti MYK'sını 'acil' toplantıya çağırdı. Bugün saat 11.00'de HDP Genel Merkezi'nde yapılacak toplantının ardından eş başkanların açıklama yapması bekleniyor.

ERDOĞAN, BAHÇELİ'YLE GÖRÜŞTÜ

Ankara'daki bu yoğun trafik, geçtiğimiz hafta AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın programında olmadığı halde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle yaptığı görüşme ile başladı. Görüşme, MHP cephesinden gelen, "İttifakız ama iktidar değiliz" söylemleri ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde 50+1 sistemine ilişkin tartışmaların ardından gerçekleştirildi. Görüşmenin ardından açıklama yapılmadı.

CHP- İYİ PARTİ GÖRÜŞMESİNDE 'EKONOMİ' KARARI ALINDI

Aynı gün CHP lideri Kılıçdaroğlu da İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ile görüştü. Görüşmenin ardından iki partinin ekonomi kurmaylarının birlikte çalışma yapacakları yönünde karar alındığı açıklandı. Ortak basın toplantısı düzenleyen liderler, 'erken seçim' çağrısında bulundu.