MAGAZİN
Giriş Tarihi : 30-11-2021 01:19   Güncelleme : 30-11-2021 01:19

Aralık ayı burçları neler bekliyor? Uzman Astrolog Nesrin Gündüz SAKINCA okurları için yazdı... Bu yorumlar kaçmaz!

Aralık ayı burçları neler bekliyor? Uzman Astrolog Nesrin Gündüz SAKINCA okurları için yazdı... Bu yorumlar kaçmaz!

Yeni bir yıla girmeye hazırlanırken..

Enerjisel etkiler başka yaklaşımlar gerektiriyor.

Biz 2020’de Satürn ve Jüpiter’in Kova Burcu etkileşimi 200 yıl sürecek hava elementi etkisini başlattı. Arka planda o hep var olacak. Her 20 yılda bir kavuşacaklar ve bu hava burçlarında gerçekleşecek. 180 yıldır maddesel etki veriyorlardı. Herşey markalaşmıştı şimdi teknolojiyi çoğaltacaklar.

Bireysel başarı değil artık Kollektif başarı ön planda aslında Dünyada.

Dernekler, sendikalar, gruplar artık önemli.

Bilimsel ve teknolojik ilerleme isteyen bir çağ.

Son Satürn Uranüs karesini Hava-Toprak (markaların kan kaybedişi, eski ve modası geçmiş olanın ortadan kalkışı Uranüs Boğa ) etkili 16/31 Aralık tarihleri arasında yaşayacağız.

3. kere kare açıya girmiş olacaklar. Mali zorluklar, finansal krizler, satın alma gücünün keskin bir şekilde düşüşü, enflasyona yenik düşen maliyet artışları ve gıda üretim maliyeti ve fiyatlarının yükselişi, zaten devam eden içinde yaşadığımız zorlukların devamı.

Bu sert enerjiler insanların son rezervlerine kadar harcamaları ve ayrıca tatsız yasakların gelişidir diyebiliriz.

23 Aralık 2021 Kuzey Düğüm 06.16 de Boğa burcuna 18 ay kalmak üzere giriş yapacak.

GAD ise Akrep burcuna geçecek. Üreten ve harcayan etkiler altında olacağız. Umarın dengede durabiliriz. Önümüzdeki dönemde anahtarımız, her yaşta sürekli değer yaratma, üretim, kaynaklarımız, öz saygımızı aktive etmek olmalı.

24 Arakık’ta Satürn Uranüs karesi ayrıca, Satürn'ün yıkıcı yönleri, dışarıdan bir baskı hissetmemize neden olacak. Satürn kısıtlamalar herkesin iradesi üzerinde kontrol sağlamak için her türlü denetim bizi bekliyor olacak. Denetim artışı ve bunun özgürlükçü Uranüs’le etkileşimi. Uranüs öngörülemez ve planları bozandır. Hak ve özgürlüklerimizin ihlali gibi algılayacağız.

1 Aralık 2021’de saat 16.23’de gizemler gezegeni Neptün retrosunu bitirip hızlanmaya başlıyor. Venüs’ün üst oktavı aşkın koruyucu gezegeni hayallerimizin gerçek olması için çalışır. Yeteneklerimizi içsel çalışmamızdan sonra ortaya çıkarabiliriz. Bağımlılık ve bağışıklık gücümüzü etkiler. Meditasyon, dua, tüm manevi uygulamalar coşuyor ve Neptün’ün sisini kaldırmaya yardımcı olacaktır . Düz hareketle bsşkayınca karma ile olan bağlantılarımızdan uzaklaşıyoruz.

4 Aralık 2021 saat 10.42’de 12° 10’ da Yay burcunda Tam Güneş Tutulması yaşayacağız.

Heyecan verici fırsatlar verebilir bazılarımıza bu kozmik geçişlerle yeni başlangıçlar umabiliriz. Ay tutulmalarında güçlü sonlanma olurken Güneş tutulmasında çocuğun doğumu gibi heyecan vardır. Nedir Yay felsefe ve ahlaktır. Bunun vurgusu içindeyiz. Yüksek hedeflerimiz için çabalamalıyız, dil öğrenimi, seyahat burda turizm parlayabilir, ikizlerden gelen iletişim gücü, yüksek Bilgi, bilginin yükselişi, okullarla ilgili haberler, kültür ihtiyacı, yabancı kültürlere saygı, yabancı kültürlere anlayış, içindeki ırkçının kontrolü.

Aşırı iyimser olanlar evet bu etkiler var ama Yay burcunda bulunan Ay ve Güneş’e Balıktaki Neptün karede. Hayal kırıklığına düşmemiz çok muhtemel. Aşırı iyimser olmayın, Satürn Bilge bir öğretmendir Neptün ile uyumlu ve bize ciddiyet katacaktır. KaraAya karşıtlık durumu ise çok zorlu bir süreç yaratıyor olacak.

13 Aralık 2021 saat 12.53’de Mars zorlu süreci ve yöneticisi olduğu Akrep’ten çıkıp Yay burcuna geçiyor. Savaşa bir mola sosyal bir ateş yanacak içimizde. Ailemize, dostlarımıza, sevdiklerimize zaman ayırıp bir araya gelebiliriz.

13 Aralık 2021’de yine bir kişisel gezegen olan Merkür 20,52’de Oğlak burcuna geçiyor. Herşeyi kontrol altına almak isteyeceğimiz, zamanı iyi değerlendirip, planlı programlı olacağımız bir dönem. İş, meslek, kariyer zihnimizde ön plana geçiyor olacak.

19 Aralık 2021’de Düğümler burç değiştirmeye hazırlanırken İkizler burcunda Dolunay yaşayacağız. Daha iletişimsel, daha konuşkan, daha değişime hazırız. Dolunay sert bir enerji böyle günlerde zihnimizle duygularımız arasında tercih değil denge arayışında olmamız bize faydalı olacaktır. Kesinlikle solunum yolları ve sinirlerimiz darbe alacaktır. Omuzlar, kollar, eller etki altında olacak.

Bu Dolunay gününde Venüs yani 19 Aralık tarihinde saat 13,36’da Venüs Oğlak burcunda Retrosuna başlıyor. Bu dönemde mücevher-altın, lüks olan eşyalar veya sanat eseri satın almanız sizi zarara uğratabilir değerinde alamayabilirsiniz, büyük miktarda para yatırmanız veya evlenmeniz de önerilmez.

Eğer Venüs’ünüz Natal haritada Retro ise sizin için şanslı dönem olacaktır. Eski sevgililer geri gelmeye yeltenecek, Retro bitmemiş iş demek. Hadi çözün diyor Evren, yeniden düşün, değerlendir. Manevi ve etik değerlerinizi güncellemeye alın.

21 Aralık 2021 saat 19.00’da Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Sevgili  Oğlaklar Doğum Gününüz Kutlu Olsun. 

Dünyalılar olarak daha hırslı ve amaçlı olacağız tıpkı Oğlak burcunda doğanlar gibi. Dikkatlice düşünülmüş planlar yapmanın tam zamanı. Hedeflerimiz için herşeyi yapabiliriz.

29 Aralık 2021 saat 07.10’da Jüpiter yöneticisi olduğu yani güçlü olduğu Balık burcuna geçiyor. Ruhsal uyanışa hazırmısınız..! Yeni ilaçlar geliyor, psikoloji ön plana çıkıyor, tıp ilerliyor. Kanserin çaresini bekliyor insanlık bunu duymamızı umut ediyorum.

Balık değişken bir burçtur. Zodyak burçları içindeki yolculukta deneyim biriktirmiştir.

Balık sırları temsil eder Jüpiter ya sırları ifşa edecek ya da teşvik edecektir.

Gerçeğe ulaşma, maneviyat evidir Balık burcu.

İç potansiyellerimizin sonsuzluğunda durur olmasına rağmen Jüpiter aktif ve sosyal bir gezegendir. Çevremizi, Dünyayı daha iyi algılamamıza yardım edecektir. Yeni fikirlere hazır olun, büyüyüp genişleyeceğiz, gelişeceğiz, yeni bakış açılarını hayatımıza daha kolayca adapte edeceğiz.

Olumlu anlamda hepimize katkı olmasını diliyorum.


Burçları Neler Bekliyor? Sizin burcunuz Aralık ayında ne söylüyor YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ