GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2021 11:42   Güncelleme : 03-12-2021 11:42

Bilgi almak için TÜİK'e giden CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 'Mekan basmış' ifadesi kullanan Süleyman Soylu'ya tepki yağdı

Bilgi almak için TÜİK'e giden CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 'Mekan basmış' ifadesi kullanan Süleyman Soylu'ya tepki yağdı

Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Bilgi almak için TÜİK'e giden CHP lideri 'mekan basmış'!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, enflasyon verilerinin açıklanması sonrası bilgi almak için Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Ana muhalefet liderinin 'mekan bastığını' ileri sürdü.

'OTURDUĞUNUZ BİNALAR VATANDAŞIN VERGİLERİYLE YAPILDI'

Binanın önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, TÜİK'in devlet kurumu olmaktan çıkıp Saray kurumu haline dönüştüğünü belirterek "Şu binada oturanlar unutmasınlar oturduğunuz binalar bu memleketin vatandaşlarının ödedikleri vergilerle yapıldı. Asla unutmasınlar aldığınız aylıklar emeklinin işçinin ödediği ödedikleriyle aldığınız aylıklardır. Sarayın değil halkın memuru olun" ifadesini kullandı.

SOYLU: KILIÇDAROĞLU SUÇ ÖRGÜTLERİNİN AĞINA DÜŞÜP ONLARA ÖZENDİ

Yaşananlar kamuoyunda tepki çekerken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CHP liderinin 'mekan bastığı' görüşünü savundu. Kişisel Twitter hesabında paylaşımda bulunan Soylu, şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu suç ve suç örgütleri ilişkisiyle, o iklimin ve sözlerin etkisiyle siyasi tarihimizde görüşmeyen yöntemlere başvuruyor. Ana muhalefet partisi genel başkanı, PKK, DHPKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez. Siyasetin ve devletin kaidesi bellidir. CHP, başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir."

Soylu'nun bu açıklamalarına sosyal medyadan tepki yağdı