DİĞER
Giriş Tarihi : 12-01-2022 11:20   Güncelleme : 12-01-2022 11:20

62 YAŞINDAKİ OKUL MÜDÜRÜ ZİHİNSEL KIZA TECAVÜZ İDDASI İLE TUTUKLANDI

62 YAŞINDAKİ OKUL MÜDÜRÜ ZİHİNSEL KIZA TECAVÜZ İDDASI İLE TUTUKLANDI

Geçtiğimiz aylarda bir öğretmene kısa etek giyiyorsun diyerek uyaran ve savcılık olan okul idarecisinden sonra şimdi de bir okul müdürünün zihinsel engelli olduğu söylenilen 13 yaşındaki kıza tecavüz ettiği iddası ile tutuklandı.
Alınan bilgilere göre Ardahan Hanak ilcesine bağlı Koyunpınar(Saskara) köy okulunun müdürü öğrenciye tecavüz ettiği iddası ile tutukladı. Alınan bilgilere göre aynı köylü olan ve 30 yıla yakındır aynı okulda öğretmenlik yapan ve son 4 yıldır okul müdürlüğünü üstlenen hiç evlenmemiş Tuncer Ağgurt isimli öğretmenin öğrencisine tecavüz ettiği iddasıyla çıkardığı savcılıkça tutuklandığı bilgisi alındı.
Olayı doğrulayan Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Müdürü kendilerine istismar diye yansıyan olay ardından Müdürü görevden alıp, soruşturma başlattıklarını belirtti.
Bilindiği gibi daha önce de fransızca öğretmeni olduğu bilinen bir öğretmene görev yaptığı okulda okul müdürü tarafından 'mini etek giyiyorsunuz' diye uyarılması üzerine öğretmen ve müdür savcılık olmuştular.