Dizi TV
Giriş Tarihi : 14-01-2022 11:51   Güncelleme : 14-01-2022 11:51

MasterChef'te bir yarışmacı şampiyonluğa yaklaştı! Peki şampiyon kim olacak?

MasterChef Türkiye'de finalin adı Eren ve Hasan oldu. Son olarak Tahsin yarışmaya veda etmişti. İki gün düzenlenecek olan final heyecanında iki isim de en iyi tabakları çıkarmak için mücadele ediyor. İlk gün Hasan ve Eren, yarışmaya katıldıkları ilk tabağı çıkardı, ikinci yemekleri yaratıcılık oldu ve son olarak da iki ismin hayatını değiştiren bir yemek yapıldı. Peki, MasterChef'in kazananı kim olacak?

MasterChef'te bir yarışmacı şampiyonluğa yaklaştı! Peki şampiyon kim olacak?

TV8'in bir sezonu daha geride bırakan en çok izlenen yarışması MasterChef 2021'de cuma akşamı canlı yayında büyük final yapılacak. Perşembe akşamı ise Hasan ve Eren'in yaptıkları yemeklerden aldıkları puanlar, sonucu büyük ölçüde etkileyecek.

MASTERCHEF ŞAMPİYONU KİM OLACAK? 
İlk final akşamında MasterChef jürisi, yarışmacılardan üç yemek istedi. İlki yarışmaya ilk katıldıkları tabak, ikincisi yaratıcılık, üçüncüsü ise hayatlarında önemli bir yeri olan yemekler olarak açıklandı.  

İki gün üst üste yapılan oyunlarla 2021 MasterChef şampiyonu belirleniyor. Şampiyon ise cuma günü canlı yayında yapılan oyunlar netleşmiş olacak. Perşembe günü Hasan ve Eren, üç farklı yemek hazırladı. Yemekler için verilen sürenin bitiminde şefler, yarışmacılara on üzerinde puan verdi.

MasterChef'e katılırken yaptıkları ilk yemekte 24 puanla Eren öne geçti. Hasan ise 20 puanla ikinci oyuna geçmiş oldu. Yarışmacılar ikinci etapta yaratıcılık yaptı ve Eren yine birinciliğini sürdürdü.

MasterChefte bir yarışmacı şampiyonluğa yaklaştı Peki kazanan kim olacak?
Son olarak yine şefleri çocukluklarına götüren finalistlerden Eren 65, Hasan ise 59 puan aldı. Bu puanlar ile birlikte finalin ilk turunda kazanan isim Eren oldu.
6MasterChefte bir yarışmacı şampiyonluğa yaklaştı İşte gecenin kazanan ismi...
Sezonun şampiyonu ise 14 Ocak Cuma günü yapılacak yemeklerle canlı yayında belli olacak. Cuma günü ise yarışmacılar, Türk mutfağı yaratıcı menü kapsamında üç yemek yapacak.

MASTERCHEF EREN KİMDİR? 
Masterchef Eren Kaşıkçı, 1989 yılında Kırıkkale'de doğdu. Bir kardeşi bulunan Eren Kaşıkçı'nın babası asker annesi ise ev hanımıdır. Babasının tayinleri nedeniyle birçok şehirde gezdiğini belirten Eren Kaşıkçı, yarışmaya Gökçeada'dan katılmaktadır. Evli ve bir çocuk babası olan Eren Kaşıkçı halen hayatını orada sürdürmektedir.

Kaşıkçı, İlkokulu Balıkesir Edremit'te, ortaokul Kıbrıs'ta, liseyi ise Samsun'da turizm meslek lisesinde okumuştur. Üniversitede ise 19 Mayıs Üniversitesi Turizm Bölümü'ne giden Kaşıkçı, bu bölümü tamamlamadığını ifade etmektedir. 2013 yıllarında özel bir aşçılık okulunda profesyonel eğitim aldığını dile getirmektedir.

MASTERCHEF HASAN KİMDİR? 
Hasan Biltekin 27 yaşında ve aslen Nevşehirlidir. 184 cm boyunda ve 78 kilogram olan yarışmacı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu mezunudur. Yemek sektöründe liseden beri yer alıyor ve Nevşehir Belediyespor'un mutfak şefliğini yapıyor.

MASTERCHEF ŞAMPİYONU KİM OLACAK? 

Masterchef'te kazanan isim 14 Ocak 2022 günü yayınlanan bölümde belli olacak.