DİĞER
Giriş Tarihi : 14-01-2022 12:34   Güncelleme : 14-01-2022 12:34

Erdoğan'ın 8 gün sonra açılışını yapacağı yol harabeye döndü

Erdoğan'ın 8 gün sonra açılışını yapacağı yol harabeye döndü

22 Ocak 2022'de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından açılması beklenen Kilimli Sahil Yolu, şiddetli fırtınada harabeye döndü. Açılışa yetiştirilmesi için yolda tekrar çalışma başladı.

Yapımı 2002 yılında Zonguldak Kilimli Belediyesi tarafından başlatılan ancak Karayolları Yol Ağı’nda bulunmadığı için tamamlanamayan Kilimli Sahil Yolu, 2011 yılında ihale edildi. İhaleyi alan şirket 120 günde teslim edeceğini açıkladı. Bölüm bölüm ihale edilen yolun yapımını üstlenen şirket, belirtilen sürede yolu teslim edemedi ve çalışmalar durdu.

Yapımı yılan hikayesine dönen yol 2020 yılında bir kez daha ihaleye edildi. Toplamda yaklaşık 500 milyon liraya mal olan yol, 22 Ocak’ta tam 8 gün sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacaktı.

YOL HARABEYE DÖNDÜ

Karadeniz gazetesinde yer alan habere göre, Zonguldak- Kilimli arasındaki yaklaşık 11 kilometrelik yolu yarıya indirecek ve 5 dakika sürecek olan Sahil Yolu Projesi’nin, yapımı devam eden Filyos Limanı için de büyük önem taşıdığı belirtiliyordu.

22 Ocak’ta açılışı yapılacak olan yol, dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar tarafından adeta yutuldu. Yer yer asfaltı söken dalgalar, karayolunu da taş ve su altında bırakarak kullanılamaz hale getirdi.