YAŞAM
Giriş Tarihi : 25-01-2022 13:52   Güncelleme : 25-01-2022 13:56

İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek? Bu saatlere dikkat...

İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek? Bu saatlere dikkat...

İstanbul'da beklenen kar dün kendisini gösterdi. Özellikle akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı ulaşımda aksamalara neden olurken, uyarılar da peş peşe geldi. Yetkililer vatandaşları gerekli olmadıkça trafiğe çıkmama uyarısında bulunurken, yollarda kalan araçlar için de çalışmalar başladı. Sabah saatlerinde ise işe gitmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı.

İstanbullular ise kar yağışının ne kadar devam edeceğini merak ediyor. Milyonlarca vatandaşın merak ettiği soru cevap buldu. Peki İstanbul'da kar yağışı ne kadar daha sürecek... İşte merak edilen sorunun yanıtı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün için hava durumu raporunu paylaştı. Meteoroloji hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceğini belirtti. Meteoroloji kar yağışının beklendiği şehirleri sıralayarak, "Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı görülmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir " dedi.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı görülmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BU SAATLERE DİKKAT
İstanbul'da kar yağışının bugün de etkisini devam ettireceğini belirten Esra Bayhan, "Bugün itibarıyla İstanbul'da kar yağışı etkisini azaltarak aralıklı devam edecek. Kuzey bölgelerinde ise rüzgarla birlikte kar etkisini devam ettirecek. Öğlen saatlerinde İstanbul merkezde kar etkisini azaltıyor. Ancak akşam saatlerinde kar yağışı etkisini devam ettirecek." ifadelerini kullandı.

Meteoroloji'nin de yaptığı uyarıya göre İstanbul'da özellikle akşam 18 ile 21.00 saatleri arasında İstanbul'da kar yağışı etkisini artırarak devam ettirecek. Esra Bayhan dün kar yağışının dün Avrupa Yakası'nda etkili olduğunu belirtirken bugün ise Anadolu Yakası'nda etkilşi olacağının altını çizdi.

SAKINCASAKINCA