SİYASET
Giriş Tarihi : 29-01-2022 16:41   Güncelleme : 29-01-2022 16:41

Bekir Bozdağ Adalet Bakanlığı'na döndü, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 2018 tweetleri paylaşım rekoru kırdı

Bekir Bozdağ Adalet Bakanlığı'na döndü, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 2018 tweetleri paylaşım rekoru kırdı

Danıştay’ın 2018’de Andımız’ı kaldırılmasına ilişkin yönetmeliği iptal edilen kararı sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile AKP’li Bekir Bozdağ arasında tartışma çıkmıştı. 

Devlet Bahçeli Danıştay’ın verdiği kararı desteklerken, Andımız kararına tepki gösteren iktidarı da eleştirdi. Bahçeli, “Andımızdan rahatsız olmaya, Andımızı hırpalamaya ve yaftalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli açıklamasında, Andımız kararını hedef alan AKP milletvekili Bekir Bozdağ ve AKP'ye yakın Eğitim Bir-Sen sendikasını çok sert sözlerle eleştirmişti. Şubat 2018'de kurulan Cumhur İttifakı dahi Bahçeli'yi bu eleştirilerden geri tutmamış, 2018'in ekim ayında şu paylaşımları yapmıştı:

"Sayın Bekir Bozdağ Danıştay kararına çok bozulmuş, anayasa ve yasanın alenen çiğnendiğini söylemiş. İşine geldi mi yargıya saygıyı bekleyen, işine gelmedi mi yasa çiğnendi diyen Sayın Bozdağ ve onun gibi düşünenlerin hala çözülme süreci üslubuna müracaatları talihsizliktir" diyen Bahçeli, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur.

Buyursun, mizaç ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın.
Türk milleti kendisini en güzel ve yüksek mevkilere taşımıştır. Ama kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin.

PKK’lıyım, bölücüyüm, Kürdistan için çalışırım diyen varsa cezası bellidir, sonuçlarına katlanacaktır.

Uyarıyorum, Sayın Bozdağ buna çok dikkat etsin. 81 ilde basın açıklaması yapan malum bir sendikanın başkanı da durum muhasebesi ve özeleştiriyi yapacak milliliği göstersin. Papaz kuş gibi uçar gider yargı kararı denilir.

Andımızla ilgili yine yargı karar verir, ne var ki karşı çıkılır. Bunun neresi adil, neresi ahlakidir?

Andımız milli kimliğimizin alameti farikalarından birisidir. Sevmeyen varsa sussun, okumayacak varsa kendi işine baksın."

SAKINCASAKINCA