SİYASET
Giriş Tarihi : 12-05-2022 13:14

Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya manevi tazminat davası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kendisine yönelik sözleri nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya manevi tazminat davası açtı. "Davanın kazanılması durumunda, sokak hayvanları için mama alınarak barınaklara dağıtılacaktır" dendi.

Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya manevi tazminat davası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Hiç, hiç muhatabım değil. Hiç kabul etmem, hiç adam yerine koymam. Hayır, kabul etmem. Bunu söylerseniz toplantıyı terk ederim. Ben bu adamı adam yerine de insani yerine de koymam. Bu, hayvandan aşağı bir adamdır. Esfel-i Safilindir, bu kadar basit. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. Bu kadar açık istihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir. İtibarımızı onun itibarıyla bir araya getirir miyiz?" şeklindeki sözleri nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya manevi tazminat davası açtı. 

Zafer Partisi'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

'SALDIRILMIŞ VE KÜÇÜK DÜŞÜRÜLMEYE ÇALIŞILMIŞTIR'

"AİHS (Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi) ve Anayasa çerçevesinde bir partinin Genel Başkanı sıfatıyla, siyasi bir kişilik olarak düşüncelerini ifade etmiş olmasından dolayı, kamuoyu önünde kişiliğine saldırılmış ve küçük düşürülmeye çalışılmıştır.

'SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMA ALINARAK BARINAKLARA DAĞITILACAKTIR'

Bu sebeple Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından, manevi tazminat davası açılmıştır. Davanın kazanılması durumunda, sokak hayvanları için mama alınarak barınaklara dağıtılacaktır.”

SAKINCASAKINCA