Mehmet Şehirli Tekrar merhaba
Tekrar merhaba
Mehmet Şehirli

Tekrar merhaba

mehmet@sakinca.com

Bir müddet ara verdiğim yazılarıma bundan sonra oğlumun sahibi olduğu www.sakinca.com sitesinde tekrar sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Uzun yıllar SÖZCÜ Gazetesi'nde sizlerle birlikte olmuştum. 2007 senesinin nisan ayında GÖZCÜ Gazetesi'nde çalışırken o yıllarda Gözcü'nün patronu olan Aydın Doğan'ın gazeteyi kapatmasından sonraki sürecte Hürriyet Grubu'nda kalmayıp emekli olmuştum.

Daha sonra Gözcü Gazetesi'nin o yıllarda genel yayın müdürü olan Rahmi Turan Ağabeyim'in vasıtası ile Burak Akbay ile tanıştık. Kendisi ile birlikte Sözcü Gazetesi'ni çıkarmak üzere anlaşmaya vardık.

Yine Gözcü Gazetesi'nden ayrılan arkadaşlar ile birlikte Sözcü'nün hazırlıklarına başladık. Burak Akbay'ın bizlerle olan diyoloğu neticesinde de gazetenin temellerini attık. Daha sonra da yine çok iyi bir ağabey  olarak her zaman benim yanımda olan Metin Yılmaz''ın SÖZCÜ'ye Genel Yayın Müdürü olması bizim işimizi çok kolaylaştırdı.

27 Haziran 2007'de SÖZCÜ Gazetesi yayın hayatına başladı ve ilk gün trajımız '57 bin'di.

Şimdi Türkiye'nin en fazla satan gazetesi. Gazetenin çıkışından bir ay sonrada Türkiye'de genel secimler vardı. Sözcü her gün aldığı trajla insanların beğenisini kazanmaya devam ediyordu.

Bunları size niye yazıyorum anlatayım.

SÖZCÜ'nün patronu Burak Akbay'la çalışmaya başladığımdan bu yana onun Atatürkcülüğü'nü en iyi bilen kişi olduğum için. Şimdi Burak AKBAY'ın silahlı terör örgütünü yönetme ve terör örgütü propagandası yapmak suçundan cezalandırılması istemi beni fazlası ile üzmüştür.

Burak Akbay hiç bir zaman FETÖ'nün içinde olmamıştır. Genç bir işadamı olarak Türkiye'ye yatırım yapmış bir kişidir. O kazandığı her kuruşu ülkemize yatırım yapmıştır.

Sözcü'nün ilk kurulduğunda Halkalı'da kiralık olarak bulunduğu bir maatbası vardı. Sözcü sayesinde kazandığı paralarla Türkiye'nin Adana, Ankara, İzmir ve İstanbul şehirlerinde matbaalar kurarak insanlara iş imkanı vermiştir. şimdi SÖZCÜ'de 600 kişi çalışmaktadır.

Bu böyleyken Burak Akbay'ın FETÖ ile bağlantı kurulmasını hiç anlamıyorum. FETÖ'cülükle suclanan Burak AKBAY'ın BANK ASYA ile hiçbir çalışması yok üstelik diğerleri gibi ByLock'u da yok.

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in en çok dava açtığı gazete de SÖZCÜ Gazetesi'dir. Burak Akbay’ın bu örgütle az bir şey ilişkisi olsa, Emin Çölaşan, Rahmi Turan, Bekir Çoşkun, Necati Doğru, Soner Yalçın, Uğur Dündar, Yılmaz Özdil, Saygı Öztürk ve Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden yazı yazar mıydı ?

Bu yazarların hepsi Atatürkçü kişilerdir. Hele Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’ın Atatürkçülüğü'ne kimse laf edemez.

Şimdi Burak AKBAY, yurtdışında suçsuz olduğunu bildiği için çok sevdiği ülkesine gelemiyor.

bornova escort

Bunun sebebi de kendini gazeteci sanan Fehmi Koru'dur. Fehmi Koru, ''Taha Kıvanç'' sahte imzası ile 24 Nisan 2010 yılında Yeni Şafak Gazetesi'nde yazdığı kulaktan duyma bir yalan haberle  ''Burak Akbay FETÖ evlerinde yetişti'' yazısından sonra gündeme geliyor... Fehmi Koru bu yalan dedikoduyu 1999 yılında duyuyor ve tam 11 sene sonra takma adıyla yazı yazıyor...Tabii neden 11 yıl sonra yazıyor. Başarılı bir iş adamı çıkmış, Türkiye'de en fazla satan gazetenin patronu ona nasıl bir b.. atılacak ve başarısını nasıl engelleyecekler.. Sahte bir imza ile... Be kardeşim o yıllarda sen Fehmi Koru olarak da yazı yazıyordun... Neden gerçek adınla yazmadın... Yazamazsın... Çünkü dedikodu olduğu için... Fehmi Koru şimdi hiç bir gazetede yazı yazmıyor... Yazamaz da çünkü iftira atan insanların artık medyada işi yok...

Ben onun o yıllarda Burak AKBAY'ın en yakınında bir kişi olarak yaşanan olayları hayretle izliyorum. Kazandığı parayı ülkesine yatırım yapan başarılı bir iş adamının bu şekilde cezalandırılmasını bir Türk vatandaşı olarak kabul edemiyorum.

Sonunda Burak AKBAY'ın suçsuz olduğu ortaya çıkacak. Ama Burak AKBAY'ın Türkiye'ye gelememesinin hesabını kim verecek?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa Şampiyonası biletini kapanlar
Avrupa Şampiyonası biletini kapanlar
Gri listede aranan PKK'lı terörist Halis Ersayan öldürüldü
Gri listede aranan PKK'lı terörist Halis Ersayan öldürüldü