Oray Keleş Vatan Partisi 19 Mayıs Kutlamalarına Katıldı
Vatan Partisi 19 Mayıs Kutlamalarına Katıldı
Oray Keleş

Vatan Partisi 19 Mayıs Kutlamalarına Katıldı

oray@sakinca.com

Vatan Partisi 19 Mayıs Kutlamalarına Katıldı

Başlığı okuyan, "iyi de kardeşim ne var bunda" diyebilir ancak gazetecilikte kuraldır. Köpek insanı ısırırsa haber değeri yoktur, insan köpeği ısırırsa haberdir.  Evet Vatan Partisi'nin, başta İyi Parti olmak üzere hedef aldığı millet ittfakı ile aynı ortamda törene katılması günümüz siyasi ortamında artık haber değeri taşımaktadır.

23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimleri'nin arifesinde, Vatan Partisi'nin Natocu, Fetöcü, emperyalizm uşağı diye suçladığı İyi Parti ve CHP ile birlikte 19 Mayıs kutlamalarına katılmasının elbette ki siyasi bir amacı var.  Vatan Partisi'nin ittifak yaptığı, Ak Parti ve MHP, 19 Mayıs kutlamalarında görünmedi. Hem de 100. yılda.  Şayet törenlere katılsalardı zaten haberdi. Yıllardır her milli bayramda bu arkadaşlar ya hastalanır ya da yurt dışında seyehatte olurlar bir bahane ile hiçbir mili bayram törenine katılmazlardı. Alıştık, yadırgamadık.

Günümüzde yargının altın çağını yaşadığını düşünen ulusalcılar, kazanamayacağını bile bile İstanbul Seçimleri'nde tekrar Mustafa İlker Yücel'i aday gösteriyor.  Buradaki oyun belli. Az bir oy farkından dolayı Cumhuriyet'in kuruluş değerlerine bağlı seçmenden oy kotarıp Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'ı seçtirmek.  Çünkü Vatan Partisi'ne göre, İyi Parti ve CHP'nin adayı İmamoğlu bir proje, karşısında duran Ak Parti ve MHP adayı Binali Yıldırım ise yerli ve milli.

Bugün 19 Mayıs 2019, Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yıl dönümü. Aynı zamanda resmi olarak Atatürk'ün doğum günüdür. Karşıyaka CHP ilçe Başkanı Uğur Yıldırım, tören sırasında yaptığı konuşmada iktidar kanadına ağır eleştirilerde bulundu ve törene katılım sağlayanlar tarafından alkışlandı. Yıldırım, iktidarın bu konuda eleştirilmesine verdiği cevabı paylaşarak kutlama yapanların anarjistlikle suçlandığını dile getirdi.  Bu durumda Cumhur İttifakı'nın gizli ortağı Vatan Partisi de anarjist olmuyor mu?

Şimdi soruyorum, milli bayram kutlamak şayet gayri milli ise,  İyi Parti ve CHP Natocu, Fetöcü, emperyalizm işbirlikçisi ama 100. yılında 19 Mayıs kutlamalarında yine görünmeyen Ak Parti ve MHP yerli ve milli! O zaman senin bu kutlamalarda bu hainlerin arasında ne işin var?

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araklı'da sel felaketini havadan görüntülendi
Araklı'da sel felaketini havadan görüntülendi
AB Mahkemesi karar verdi logoyu herkes kullanabilir
AB Mahkemesi karar verdi logoyu herkes kullanabilir