Korcan Tansel Erken seçim yolda
Erken seçim yolda
Korcan Tansel

Erken seçim yolda

korcan@sakinca.com

Günlerdir öyle kirli bir siyaset dönüyor ki artık vatandaş seçimler bir an önce olsun bitsin de normal hayata dönelim diyor. Türkiye Cumhuriyeti 80 darbesinden sonraki seçimde bile böyle çalkantılı dönem yaşamadı. Alt tarafı İstanbul Belediye Başkanını seçeceğiz. Neyin korkusu ki bu?

Şimdi size izlenimlerimi paylaşacağım. Bu izlenimlerde iç ve dış siyasete bakarak, yandaş medyada yapılmak istenenleri gözlemleyerek okuduğum yakında olmasını beklediğim bir dize olayı aktaracağım.

Ekrem İmamoğlu'na dadanacak hiç bir şey kalmadığı için sadece bir Ordu Valisi işidir gitti gidiyor. Hatırlarsanız 31 Mart öncesinde de Mansur Yavaş için senet olayı gündeme gelmiş, haftalarca 19 kanal birden Yavaş'ı karalama kampanyası başlatmıştı. Şimdi aynı olayı Ordu valisi üzerinden İmamoğlu'na yapıyoarlar. Üstelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'da "Hakaretten dolayı başkanlığı düşebilir" cümlesini de kullandı İmamoğlu için... Tabi İçişleri bakanı Süleyman Soylu'nun Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın, Ak Parti teşkilatından bir çok ismin CHP seçmenine ettiği hakaretler hatırlanıyor mu onurasını sizlerin takdirine bırakıyorum.

AK PARTİ KAYBEDECEĞİNİ BİLDİĞİ SEÇİMİ TEKRARLATMAZ

Şimdi gelelim asıl meseleye...
23 Haizran seçimlerinden sonra çok hızlı olaylar gerçekleşecek. Hani demiştim ya 
31 Mart öncesinde de Mansur Yavaş için senet olayı vardı diye. Birden o olay yeniden raftan indirilecek. Bir anda jet hızı ile sonuçlandırılacak. Hatta Yargıtay ayağına bile gerek kalmayacak. Ankara'da ve İstanbul'da İl meclisi çoğunluğu AK Parti'de bulunuyor. Kendi adaylarını seçip Ankara'ya yerleştirecek. İstanbul'da da çok ama çok skandal olaylar olacak, Ekrem İmamoğlu üzerinde çok büyük oyunlar oynanacak. 

Yıllardır ne oldu ne bitti de PKK terör örgütü lideri APO'nun mesajları ANADOLU AJANSI tarafından verilir oldu. TCK'ya göre müebbet hapis alanlar anne, baba, kardeş ve 1.derece yakınlar hariç kimse görüşemez. Ancak bir akademisyen seçimlerden önce hükümetin izni ile görüşebiliyor. Bu artık İstanbul seçimi olmaktan çıktı. Bam başka bir yola doğru gidiyor Türkiye...

Son bir bomba daha...
Klavye bordo berelileri ve AK troller 23 Haziran sonrasında erken seçim nidaları atacak. 

Erken seçim yolda...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa Valiliğinden kayıp dağcılarla ilgili ‘baton’ açıklaması
Bursa Valiliğinden kayıp dağcılarla ilgili ‘baton’ açıklaması
AİHM’den Osman Kavala kararı
AİHM’den Osman Kavala kararı