Celal Cenk Kaya Halkbank davası düşecek
Halkbank davası düşecek
Celal Cenk Kaya

Halkbank davası düşecek

Sakinca.com sitesindeki 25 Mayıs 2019 tarihli yazımda (ÇATIRDAYAN YUMURTA) başlıklı yazımda tüm yorumların tersi bir yazı ve büyük iddada bulunarak HALKBANK'ın ABD'de açılan davada düşeceğimi yani tamamen aklanacağını yazmıştım. Bugün itibari ile ilk işareti geldi. HAKAN Atilla Temmuz 19 da az bir işlem sonrası Türkiye'ye geri dönüyor. HALKBANK davasında ilk işaret, Hakan Atilla, üstelik temyiz (serbest) bırakılıyor, yani 105 yılla yargılanırken temyize gidilince 32 aya düşen cezası, kaybetmesi halinde davayı 105 yılın tamamını yatacaktı. Fakat cesaretle temyize yollandı ve kazandı. Aynı yazımda 25 Mayıs'ta 5 milyar TL olan borsa işlem hacminin artarak borsanın yükseleceğini yazmıştım. 
 
Nitekim işlem hacmi 6 milyar TL'ye ulaşarak 86 binlerden 95 binlerin üzerine çıktı. Aylar öncesinden Borsa'da HALKBANK ve THY'de konumlanmıştım fakat İstanbul Seçimleri'nin tekrar yapılması gibi akla nizama mantığa inanılmaz zıtlıkta ki karar, beni ve yatırırımımı çiğnemiş geçmiştir. Türkiye ekonomi ve iktidarında itibarı da ezilmiş örselenmiş kan kaybetmiştir. SEÇİM sonucu, farkın milyona yaklaşmasının sebebi olmuş AKP tabanı CHP'ye oy vermiştir. AKP'nin sadakatli seçmeninden bile oy geçişi yaşanmıştır; tabi benim de parasal kaybım çok olmuştur. 25 Mayıslı yazımda THY iş sınıfında yolcu taşımacılığında dünya birincisi olacağını yazmıştım. Onun da gerçekleşmesini ve geçmiş yazılarımda diğer öngörülerimin yakında gerçekleşeceğini umuyorum. 
 
Nitekim cuhmurbaşkanının G-20 zirvesi ve Çin seyehati sonrası ekonomik anlamda iyi haberler ile geleceğini söylemiştir ancak vatandaş olarak tüm bu tezim çıksa dahi bitcoinden çıktığıma çok pişmanım. Ben de artık ülkemizde doğru işlerin yapılacağı konusunda çok şüpheliyim. 
 
S-400 konusuna gelince, batı kanadı bize karşı cok hatalı; S-400 almamız uzay ve keşif yarışında bizi onlarca yıl ileri götürür.(Hegel Diyalektiği batı teknolojisi, rakibi doğu bloğu) her ürünün rakibi olmalı diyen Hegel kanuna karşı çıkılmıştır.  S500 tamemen uzaydaki savaş alanı için olsa da bu S500 silahı beraber geliştirken bizi Ay'a bile götürebilir. Rus roket ve uzay teknolojisi efsanedir ve batı bloğun müthiş rakibidir. Diğer taraftan ABD derin devleti kendi aralarında uzlaşsa cok iYi olacak, keza dünyayı bayılttılar. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'dan Trump'ın yazdığı mektuba yorum
Rusya'dan Trump'ın yazdığı mektuba yorum
Bakan Soylu: ″Amerika’dan da Batı’dan da büyük Allah var″
Bakan Soylu: ″Amerika’dan da Batı’dan da büyük Allah var″