Celal Cenk Kaya Velayet garabeti
Velayet garabeti
Celal Cenk Kaya

Velayet garabeti

cenk@sakinca.com

Ekonomik kriz ve sosyal faktörler boşanma ve velayet sorunu ortaya getirdi. Tek maaş veyaz çift maaş tek başına çözüm olmaktan okadar uzak ki! Gelinen nokta toplumun nerdeyse hiçbir kesimi korumuyor. Bir imza ile  evlilik. Anca yıllar sürebilen mahkeme sorunsalında dönüyor. 100 de 50/50 olması gereken velayet hakkı aynı zamanda anne ve babasının eksikliğini hissetmemesi gereken sabi sübyen doğuştan gelen hakkı kanun olarak görülen medya çarpıtması sonucu kadının malı eşyası gibi icra yolu ile gencecik beyinler travma haline geliyor.

1. derece kan bağı bulunan baba çocuğun 5 derece kan bağı akrabasıymış gibi nerdeyse bayramdan bayrama görebiliyor. Sadece işleri bozulan insanın hak mağduriyeti o kadar yüksek noktada ki ceza evleri görüş günlerinde asılı suçlular bile çocuğunun  veya bebeğinin kokusu duyabiliyor. Hangi günahın bedeli olduğu belli olmayan durum sadece İstanbul özelinde 1,5 milyon hayatta olup babası göremeyen bebekler çocuklar ergenler...

Mülküyet hakkı davası değil bu dava çocuklar mal veya eşya değilken icra memuru gibi memurun eliyle babanın eline anca veriliyor. Herkesin iyi veya kötü anne ve babası var. Haksız bu garabet yöntem bitmezse görüceğimiz manzara eski kayınvalide ve gelin arası fiziksel saldırı olayları! Kadına yönelik şiddeti yok etme hevesiyle çıkılsn yolda babasız genç kızın veya torununu göremeyen bir kadının durumu eşitlemiyor. Kendini korumayı babadan daha iyi öğretebilecek biri varsa buyursun gelsin. Kıssadan hisse avrupa insan hakları mahkemesine topyekün başvuru yakın olup insan hakları karnemizi daha beter hale getirecek üstelik bunu yapıcak insanlar evladı şehit verdiğinde Vatan Sağolsun diyen Necip Türk milletidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı
Deprem tahmincileri sosyal medyada kapıştı
Deprem tahmincileri sosyal medyada kapıştı