Korcan Tansel Ekonomi iyiye gidiyormuş
Ekonomi iyiye gidiyormuş
Korcan Tansel

Ekonomi iyiye gidiyormuş

korcan@sakinca.com

Türkiye seçim yoğunluğunu atlattı. Artık vatandaşın derdi geçinmek ve sofrasına ekmek getirmek. Arka arkaya gelen zamlar karşısında adeta finansal analizci gibi davranmak gerekiyor. Memur maaşlarına yapılan ufak zam ile ev bütçesini tutturmak mümkün değil.

ZAM ORANLARI
Cep telefonu harcına %1000,

Yurt dışı harcına %300,
Köprü geçişine %47
Elektriğe %37
Doğalgaza %30
Çaya %32
Şekere %16
Emekliye %6
Memura ve işçiye %4

Escort Etlik

Yapılan zam oranlarını terazi bir tarafına koyup; memur, işçi ve emekliye yapılan zam oranını terazinin diğer tarafına koysak terazi yerle yeksân olur. Yapılan bu zam oranları ile geleceğe borçlanıyor vatandaş. Evi geçindirmekle sorumlu olan her bir anne-baba geleceğe borçlanarak bu ödenekleri çocuklarına miras olarak bırakıyor.

Avrupa ülkelerinde doyasıya yaşamak için para kazanan insanlar Türkiye'ye tatil yapmaya geliyor ve gönüllerince eğleniyor. Vatandaşımızın bırakın tatile çıkmayı, fazladan ödeyeceği 1-2 fatura dolabına sokacağı 1-2 kilo erzak bayramı oluyor...

Ekonomimiz oldukça kötüye doğru gidiyor. Hükümetin başta Merkez Bankası stratejisi, Maliye Bakanlığının sıra dışı açıklamaları, yandaş kanalların toz pembe görüntüsü gizli krizi bulutların arkasına saklıyor olsa da acı gerçek ile Türkiye yakın bir zaman içerisinde karşılaşacak. Önce bankalar kendilerini kurtarmak adına posizyonlar alacaktır. Tabi bu da vatandaşa vuracak. Esnaf kaynak yaratamadığı için durağanlaşacak ve kriz kendini acı bir şekilde göstermeye başlayacak.

Türkiye ekonomisi, işini bilen ve A,B,C planları şimdiden hazır olan, stratejik hamleler ile kaynak yaratan ve daralan ekonomiyi genişletmek adına keskin kararlar alan kişilere emanet edilmeli. Aksi takdirde bunun faturasını hep birlikte ağır bir şekilde çocuklarımıza ve belki torunlarımıza ödeteceğiz...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadri Gürsel beraat etti
Kadri Gürsel beraat etti
Nedim Şener'den Erdoğan'la görüşen CHP'li iddiası için...
Nedim Şener'den Erdoğan'la görüşen CHP'li iddiası için...