Bahadır Akçay En Tehlikeli Uyuşturucu: Kul Hakkı
En Tehlikeli Uyuşturucu: Kul Hakkı
Bahadır Akçay

En Tehlikeli Uyuşturucu: Kul Hakkı

bahadir@sakinca.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmıyordu. Sadece bir milletvekilinin yeğeniydi. Ay başlarında gidip bankamatikten maaşlarını çekiyordu. Hem belediyede personel hem danışman hem de beş ayrı şirkette kayyumdu. Bazen kendisi bile bu kadar yetenekli olmasına şaşırıyordu. Altı üstü imam hatip lisesini bitirmiş, özel bir üniversiteden de parayla işletme diploması almıştı. Altındaki 2018 model lüks araç İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kendisine tahsis edilmişti. Aynı araçtan bir tane de resmi nikahlı eşinde vardı. Sabahları erkenden kalkıyor, aracına atlayıp Eyüp Sultan Camii’ne sabah namazına gidiyordu. Genelde sabah namazlarında orada yer bulunmaz ama İspark’a aracını bedava bırakabiliyordu.

Sabah namazından çıkınca çay ocağında oturup kendisini görmeye gelen iş adamlarıyla ihaleler ve bağlanacak işler üzerine konuşuyordu. “Selamın Aleyküm” ile başlayan konuşmalar, “Ben bu işi çözerim ama Ankara’yı bilirsiniz, bazı kişilere para yedirmeden olmaz” ile tamamlanıyordu. O anda önüne uzatılan çanta ile sabah namazı vazifesi tamamlanmış oluyordu.

 

Evine gidip kahvaltısını yaptıktan sonra yine 2018 model lüks aracı ile çocuklarını okula götürüyordu. Yol boyu çocuklarına ahlaktan bahsediyor, namaz kılmaları için telkinde bulunuyordu. Öğlen namazlarını genelde Fatih’te kılardı. Bağlı olduğu cemaate ait arkadaşları ve hocalarıyla ikindi namazına kadar sohbet ederdi. Sohbet konuları; kadınların davranışları, CHP dönemindeki rezillikler ve şeyhlerinin kerametleri idi.

O hocalarıyla sohbet ederken eşi de İstanbul’un en lüks AVM’lerinden birinde 2018 model lüks aracını park ediyordu. Aynadan makyajını kontrol edip türban altındaki topuzunu dikleştirdikten sonra bir leydi edasıyla mağazalara dalıveriyordu.  Birkaç sene öncesine kadar vitrinde bakıp özendiği her şeyi şimdi bol bol alabiliyordu. Alışverişini bitirdikten sonra mekânın bistrosunda arkadaşlarıyla buluşup lattesini yudumlarken dudağını büzüp Instagram’a story atmayı da ihmal etmiyordu.

Tek değiller...

Onlar gibi binlerce karı-koca, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkıyla hala lüks içinde yaşamaya devam ediyor. Çocuklarını haram para ile besliyor ve büyütüyorlar. Bayramlarda anne babalarının mezarına bile kul hakkı ile kiralanmış araçlar ile gidiyorlar. Gözlerini doyurmak mümkün değil. Çünkü kul hakkı en tehlikeli uyuşturucudur. Kana girdiği zaman hep daha fazlasını ister.

Kul hakkına bulaşmış müslümanların bu tehlikeli uyuşturucunun etkisindeki davranışları, en büyük zararı tabiki İslamiyet’e veriyor. Kuran’ın emirleri ve müslümanların yaşantısı arasındaki zıtlık gençleri farklı arayışlara itiyor. İslamiyet, Türkiye’de hızla kan kaybederken gençler arasında Deizm gibi akımlar güçleniyor. İslam’ın şartları olarak kul hakkı yemeyi, kibirlenmeyi, yalan söylemeyi, utanmamayı ve gösterişi kabul edenler servetlerine servet katarken nasıl olsa tövbe kapıları kıyamete kadar açık, tövbe ederiz affediliriz, diye düşünüyor olabilirler. Oysa onlar yüzünden İslamiyet’ten uzaklaşan gençlerin vebali, onları cehennemden asla çıkarmayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akif     2019-12-17 Bahsettiniz kişinin ismini vermenizi ricaediyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar kurunda son durum... Dolar/TL ne kadar oldu?
Dolar kurunda son durum... Dolar/TL ne kadar oldu?
Corona virüsü alarmı! Çin’deki Türkler tahliye ediliyor!
Corona virüsü alarmı! Çin’deki Türkler tahliye ediliyor!