Celal Cenk Kaya 9 eylül haftası bitcoin borsa altın ne olur?
9 eylül haftası bitcoin borsa altın ne olur?
Celal Cenk Kaya

9 eylül haftası bitcoin borsa altın ne olur?

cenk@sakinca.com

Bu hafta 9 Eylül haftası yani izmir'in kurtuluşunun yani Türkiye Cumhuriyetinin düşmandan temizlendiği tarih. Akılda kalıcı bu tarih ve haftada ekonomik tavsiyelerimin yer etmesi için mükkemmel zamalama. Böyle önemli tarihte tavsiyeleriminde kesin olması gereketiğin farkında ve sorumluluğundayım. ABD ticaret bakanı Türkiye'ye geldi. Hatta Ruhsar Pekcan  Ticaret bakanıyla ön görüşmeler yapmış vaziyette. 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması için yol haritası belirlenmeye çalışılıyor. Bu ticaret haritası 25 eylülde Trump ve Cumhurbaşkanı tarafından Beyaz saray (Beyaz Ev) basına açık olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Evet bu antlaşma yapılacak. Bizim ihraç mallarımız ise beyaz eşya, mobilya, silah, tekstil ve tarım ürünleri olucak gibi duruyor yani kısaca söylemek gerekirse özellikle salı gününden sonra bu sektörlerde borsaya adım atabilirsiniz.

Altını çizmeliyim ki devlet malı olan kayyımla alınmış firmalardan uzak durun. Özel sektörde bence Arçelik özellikle daha cazip. Bende THY hisseleri yani devlettin hatta varlık fonunda bulunan hisse olduğunu söylemiştim. Bu hafta THY hisselerinde tabiki artıcağını biliyorum. Sorun şu ki borsa maniplatörü herif denen yapay zeka hala devletin hisseleri rahatlıkla düşük tutabiliyor ve daha kötüsü EN BÜYÜK VE EN STRATEJİK MARKAMIZ THY varlık fonu içinde. THY'nin büyük bir yatırım bankasına satılması halinde hisse fiyatlarını hayal bile edemiyorum. Bu salı, en geç 25 Eylül Trump ve Cumhurbaşkanın 100 milyar dolar ticaret antlaşmasını bekliyeceğim. Altın fiyatlarını artıcağını söylemiştim en son yazımda gram altın 261 TL geçecek demiştim ve 285 TL'yi geçti. Şimdi söylemem gerekir ki altın düşücek ve zayıflıcak varsa satın derim. Sebebi ise İran yaptırımlarının işe yaramayıp İran'ın hala altınla devam etmesi. Bu da altının düşmesi için bir sebep. Bitcoin'e gelecek olursak yatay seyri devam eder. Düşmeye daha yakın olabileceğini söyleyebilirm. Geriden gelen bitcoin 9 binlerde seyrettiği anda alın sonra gene eğer altın düşmeye devam ederse bitcoin 10 binler civarına geri dönecektir.
Libra çıkışı olursa ordada Bitcoin'e güç vericektir en az 1000 dolar doping etkisi yapacak. Toparlamak gerekirse Türk borsası yükselecek Altın ONS olarak fiyatı düşecek.

Bitcoin ise düşüş trendi günleri belli olmamakla birlite LİBRA ektra dopingini unutmayın Sevgiyle kalın...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar kurunda son durum... Dolar/TL ne kadar oldu?
Dolar kurunda son durum... Dolar/TL ne kadar oldu?
Corona virüsü alarmı! Çin’deki Türkler tahliye ediliyor!
Corona virüsü alarmı! Çin’deki Türkler tahliye ediliyor!