Celal Cenk Kaya FUAT AVNİ’DEN BETER, HERİF!
FUAT AVNİ’DEN BETER, HERİF!
Celal Cenk Kaya

FUAT AVNİ’DEN BETER, HERİF!

Beklentim doğrultusunda borsaya can suyu geldi! Yazmaktan bıktığım, ekonomistlerin söylemekten bıktığı ‘HERİF’ denen yapay zeka, BiST borsamızda istediği gibi at koşturmaya devam ediyor! Yabancı destekli ‘Fuat Avni’ benzeri, bir yapıyı belki; gene fetocu belki soroscu mutlak bir şekilde 30 kuruşu bile geçmeyen; artış, inişler olsa bile, özellikle devlet firması olan hisseler sakız parası kadar artmıyor? Algı öyle bir hal aldı ki, ABD Ordusu, Suriye’den bize askeri operasyon için yol açıyor. Ama piyasa; belli sektörlere, belli firmalara prim veriyor.

Hafta sonu Cumhurbaşkanın "Özellikle Türk parasına dönün, Türk parasıyla finansal varlıklar alın istirham ediyorum" demesinin üzerine bile ekonomik göstergeler canlanamıyor, kimse dövizden çıkmıyor. Ekonomide ne yapay zeka olan teknolojisi var, ne de yeteri kadar ekonomik argüman var!

Tekrar tekrar yazma mecburiyeti, bana bu başlığı yazdırma mecburiyetine itti. Demokrasi, ülkemizde kuvvetler ayrılığının toplumda ve Avrupa’da olmayışı inancı yer etti.

Ak parti iktidarı ‘Yeni Dünya’ düzeninden epeyce lobisi olan birilerini kızdırmış. Almanya iç işleri bakanının "Türkiye‘ye sığınmacı konusunda yardım etmek, hepimizin çıkarına" demesi beni bir hayli heyecanlandırdı fakat bu sözlerden sonra "Bu kararı ben değil tüm Avrupalı paydaşlarımızla karara bağlamalıyız" demesi, bir süre daha parasal yardım gelmeyecek anlamına geliyor. Merkel planı olarak; 2015’ te verilen Güvenli Bölge Türkiye, projesi maddi yardım paketi sözü! projeleri uzattıkça uzatıyor…

Trump‘ın azil süreci sebebi; vur deyince, öldür anlayan Trump’a zorunluluk haline geldi. Joe Biden yeni ABD Başkanı olacağını düşünüyorum. Zaten Trump’ın Joe Biden ı hedef olması bu yüzden!

Kısaca Joe Biden’a gidilip konuşulması ve Ülkemiz için nelerin ters gittiğini acil öğrenmemiz elzem olmuştur. Bu gidişle kasıma kalan 100 milyar dolarlık anlaşma bile küçük tansiyon gibi gizli, kirli eller Ülkemizi bırakmayacak. Ülkemize biçilen kaftan belli ki; erken seçimle koalisyon hükümeti ve Erdoğan’ın gücü ve otoritesinin zayıflaması.

Devlet Bahçeli için geçmiş olsun dileklerimi sunarken, Devlet Bahçeli’nin sağlık sebepleri ile siyaset sahnesinden ayrılıp, Büyük ihtimal yerini İYİ parti başkanına bırakması halinde, kapalı koalisyon durumu olabilir tabi ki demokrasi raftan ininceye kadar, geçici bir senaryo varsayımı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı görevden alındı
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı görevden alındı
Rusya sınırda devriyeye başladı!
Rusya sınırda devriyeye başladı!