Celal Cenk Kaya Geliyor, gelmekte olan!
Geliyor, gelmekte olan!
Celal Cenk Kaya

Geliyor, gelmekte olan!

Vergiler, zamlar, cezalar, haramlar(sigara) hepsi zamlanıyor peki bu kadar vergi nereye gidiyor? Aldığımız hizmetlere mi?
Silah sanayisi bunlardan biri. En büyük silahın ekonomi olduğunu anlayan yönetici belki ilk defa geliyor. HAKAN ATİLLA Bakan Albayrak‘ın olmadığı malumunuz. Aylarca önce Halkbank davası düşecek yazımda; Halkbank eski genel müdürü HAKAN ATİLLA ABD hapishanesinde uzun bir süre yatmış, ceza süresi bitmeden Salı verilmişti. Bunun yanında Halkbank davası rafa kaldırıldı.

Ekonomik yaptırımın, hapse kadar giden yolda en büyük cefayı çeken kişi Hakan Atilla BİST 100 borsanın başına getiriliyor. İhracattaki malımızın ortalama 1 kg fiyatı 1,33 cent , Almanya ise 7 doların üzerinde, ABD 1 kilo ıphone ihracat getirisi 3000 doların üzerinde, sosyal medya facebook twitter instagram google ihracat bile yapmadan reklam geliri ile döviz girdisi sağlıyor. Peki Hakan Atilla BİST 100 de mucize yaratabilecek mi? Biz 1.33 cent zaten bir paket sigara veya bir biradan alıyoruz; üretime, sanayiye, ar-geye ne gerek var!

HAKAN ATİLLA etkisini hep beraber göreceğiz lakin yukarda saydığım sebeplerden Bist 100 başkanlığına daha iyi bir aday yok! Yok çünkü esir düşmüş, sorgulanmış, hapis yatmış Abd ikna odası sınavından geçmiş düşmanlık yapanları en iYi bilen kişi. Hakan Atilla umarım BİST 100 ‘’HERİF’’ denen yapay zekaya bir müdahale edebilir umarım çünkü yapay zekayla oynatılırken, şimdide Google kuantum bilgisayarını ürettirdiğini duyurdu ve en yakın rakibine 100 bin kat fark attığını söyleyebilirim.

HAKAN ATİLLA ETKİSİ 3 YA DA 5 BAZ PUAN YUKARI YÖNLÜ HAREKETİNİ GÖREBİLİRİZ.

Gelelim asıl meseleye 13 Kasımda Cumhurbaşkanı -Trump Beyaz ev (saray) görüşmesine!

Ticaret antlaşması imza töreni ABD yapılacağına inanıyorum hatta 100 milyarlık antlaşmayı 150 milyar dolara çıkartırlarsa çok daha iyi olur. Diğer taraftan İngiltere deki öteki sarı kafa BORİS JOHNSON Durduk yere Cumhurbaşkanını Aradı; Söylemem gerekli Başkanlık seçimlerinden önde Türkiye’den 29 ton altın yeni dünya düzeni kaparo olarak yollandı. Cumhurbaşkanın zimmetine geçirildiği söylenen 29 ton altının 19 tonu İngiltere ye 10 tonu İsviçre ye yollandı. Yani öngörüm Boris JOHNSON kişisel olarak istemese dahi: Türkiye İngiltere arasında ticaret antlaşması, vize imtiyazları, Türkiye politikalarına destek, Türkiye’nin Avrupa birliğine girişi için destek gibi birçok şekilde Hükümeti değil de, Türkiye’yi destekler açıklamalar ve girişimler yapacağına inanıyorum.

Hükümetin ve Cumhurbaşkanın en büyük hataları bence Orta Doğuda, Arap denizinde yaşayan İsrail’e gerektiği kadar güvence vermedi hatta düşmanlık algısı çok. İsrail BOP planına dini yönden sıkı sıkıya sadık hatta şeriatla yönetiliyor Süleyman tapınağı için, yaşıyor ve savaşıyor. Lobisi çok güçlü bu devlet Araplara karşı kullanacağı Kürtleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yok edeceğini düşünüyor daha sı, İran’ı sürekli desteklediğini düşünüyor. İran tüm desteğimize rağmen Barış Planı hareketinde Suriye’den çıkmamızı istiyor, Filistin’de çıkmamızı istiyor. (İRAN, FİLİSTİN, İSRAİL aynı safta!!!!!

Global ekonominin bir sistematiği var. Adı da: Marcus Goldman‘ planı. Bu planın kısaca özeti Hiçbir ülke kapalı kalmamalı, erzurum escort Dünya ticaretinin içinde olmalı, cari fazla vererek yastık para saklamamalı, Zengin Ülke, fakir ülkeye gümrüksüz mal alıp, kendi gümrük parasını koymasını kabul etmeli çünkü KG başına 1,33 cent ihracat başarısı yakalayan Türkiye , KG başına 7 dolar alan İngiltere’den elbette ki gümrük ücreti alacak. Biz taşmı yiyelim! Saygılarımla görüş-yorum-öneri için celalcenkaya@gmail.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa Şampiyonası biletini kapanlar
Avrupa Şampiyonası biletini kapanlar
Gri listede aranan PKK'lı terörist Halis Ersayan öldürüldü
Gri listede aranan PKK'lı terörist Halis Ersayan öldürüldü