Celal Cenk Kaya Rusyalaşan Türkiye
Rusyalaşan Türkiye
Celal Cenk Kaya

Rusyalaşan Türkiye

cenk@sakinca.com

Siyasal olarak, ekonomik olarak daha çok yolumuz olduğu ciddi şekilde anlaşıldı! 13 Kasım Beyaz saray (Beyaz ev) görüşmesi, umuyorum ki 100 Milyar dolar ticaret antlaşması imzalanacak, gizli ekonomik yaptırım kalkacak ve Trump’ın Rahip skandalında 2 sene önce ABD uydularını Türkiye’ye kapatan GPRS bozan TRUMP yaptırım kararını kaldıracak.

Rusya’laşan Türkiye nedir; Cumhurbaşkanın bahsettiği B planımız C planımız var demesidir. B planı Rusya’laşmak demek: ABD’nin küstürdüğü Ülkelerin ve Yaptırım yaptığı ülkelerin birçok silahını Rusya karşılıyor. Yani Rusya ‘Hegel’ diyalektiği gereği; ABD dünyadan dışladığı Ülkeleri silaha boğuyor.

Bizim silah sanayimizin geldiği nokta belli. Batı blokuna satamazsak silah, Doğu blokuna satarız. B planı bu! C planı Marmaray’dan Geçen Pekin ticari mal yüklü tren işte odur ‘C planımız’

C planında Çin’in ipek yolu tren hattı, hatta gemi limanlarının önemli geçiş yolu ve Batı bloku gibi kişisel egolar şartlar taşımayan, yaptırım riski bulunmayan bir yol!

13-14 Kasım neler olacak; Bekleyen haberlerde 13 Kasım Trump bize şirinlik paketi hazırlayacağı kesin çünkü Hazine tahvillerimizi Artık dolar cinsinden HSBS; Goldman Saks ve Hsbc: ABD %37 İngiltere % 54 satın aldı! Daha önceki yazımda ön gördüğüm gibi İngiltere’den yardım eli geleceği söylemiştim. Ekonomi haberlerinde 2,5 milyar dolarlık ABD İNGİLTERE firmalarından hemen satın alındı. Satın alınan para 14 kasımda hazinenin bütçesine geçecek.

Başka bir yazımda aylar önce borsayı tavsiye etmiştir. Gene üzülerek 13-14 Kasım için Olumlu Öngörülerim var. Ben gene THY beklemedeyim ve 13-14 Kasım tarihlerini iple çekiyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Koç'tan şampiyonluk açıklaması
Ali Koç'tan şampiyonluk açıklaması
Rıdvan Dilmen'den Fenerbahçe'ye tepki
Rıdvan Dilmen'den Fenerbahçe'ye tepki