DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Korcan Tansel
Korcan Tansel
Giriş Tarihi : 28-01-2020 18:25

Corona virüsünü Çin'e bulaştıran ABD devletidir

Corona virüsü diye ortaya çıkan ölümcül hastalığın insanları öldürüyor. Şu ana kadar elde edilen bilgiere göre Çin'den başlayan bulaşıcı virüs, Avustralya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika'ya sıçradı. Bugün de Aksaray'da baş gösteren bir kaç vaka oldu. Bu virüs insanları öldürüyor. Her 100 vaka'dan 4'ü ölümle sonuçlanıyor. Bu veriler oldukça yüksek.

Peki nereden çıktı bu virüs. Sözde yarasa çorbası içen fare ve yılan yiyen Çinliler bu virüsü hayvanlardan kaptı. Ama gerçekten olan bu mu? Ben ortaya  bam başka bir jenerik senaryo çizeceğim. ABD ve Çin arasında son yıllarda ortaya çıkan para ve teknolojik liderlik çekişmesi ABD'yi çok kızdırdı. Çinliler her şeyi en ucuza getirerek üretmeye başkadı. Bundan 30-40 sene önce dünyada teknoloji denildiğinde akla 2 ülke gelirdi Japonya ve ABD. Daha sonra Japonya'ya yapılan savaşlar Japonya'nın teknoloji liderliği tamamen söndü. En son 2011 yılında meydana gelen Fukuşima Nükleer Santrali kazasında Japonya tamamen teknoloji defterinden silindi. 

Çin son 10 yılda teknolojiye ve insana yaptığı büyük yatırımlarla beşeri sermayesini büyüttü. Bu durum ABD'nin uzak ara liderlikte olduğu teknoloji tahtını yavaştan yavaştan sallamaya başladı. Çin daha ucuza üretim yaptıkça aradaki makas da daraldı. Ve Çin artık ambargolara kulak asmayıp ben de artık kendi teknoloji liderliğimi ilan ediyorum dercesine dünyaya meydan okudu.

ABD ne kadar uğraştıysa da dünya pazarında artık Çin diye bir ülkenin gelişini hekres görüyordu.

Ve ABD düğmeye bastı

Corona virüsünün hayvanlardan bulaştığı iddia edilyior. Ancak Çinliler bu hayvanları onlarca yıldır tüketiyor. Sosyal medyada yer alan videolardan daha eskileri var. Amaç burada algı yaratıp dikkatleri dağıtmak. Şimdi JENERİK SENARYO'mu sizlere açıklıyorum. Ben bu virüsün ABD tarafından bir şekilde Çin'e yaydırıldığını düşünüyorum. Amaç ülkede kaos yaratmak, Çin devletinin ihracat ve ithalat ağına büyük darbe vurarak onu geriye atmak ve liderlik tahtını tekrar sağlama almak...

Bunu ABD daha önce Japonya için yapmıştı şimdi neden yapmasın? Bu yazım tarihe tanıklık edecektir. Belki yarın belki de yıllar sonra Corona virüsünün altından ABD çıkacak. 

Ortadaki pasta o kadar büyük ki. Bunu ABD paylaşmak istemiyor. ABD bu pastayı tek başına yemek ve kırıntılarını da yine diğer ülkelere yedirmek istiyor. 

Altını çizerek belirtiyorum: Çin halkı, timsah bacağı, fare, böcek kızartması, yılan, yarasa gibi hayvanları uzun yıllardır yiyiyor. Daha önce hiç görülmemiş ve tedavisi olmayan bu virüs ne oldu da insanlara bulaştı? Hiç bir ilacı yok, kurtuluşu da yok. Konu hakkında bilgi sahibi olan bir tıp adamı da yok. Çünkü çok yeni bir virüs. Ama konu hakkında uzman ve uzmanlar var. Bir kaç hafta sonra şöyle bir haber duyacağımıza eminim... "ABD'li bilim adamları Corona virüsünün tedavisini buldu" sonra bu ilaçları dünyaya pazarlyacaklar. Ülkeler bu kaosa girmemek adına bu panzehiri almak için gereken neyse yapılacak. 

ABD sonuç olarak amacına ulaşacak, hem Çin'i geriletmiş olacak. Hemde kendi yaydığı virüsün yine kendi yaptığı panzehirini ülkere satarak (kahraman ilan edilerek) bir taşta 500 kuş vuracak. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
COVID-FREE BELGELİ ÇARŞI CAFE HİZMETE GİRDİ
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Hükümetin Korona Virüs Salgını yönetimini nasıl buluyorsunuz?
E-Bülten Kayıt