DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Anıl Şehirlioğlu
Anıl Şehirlioğlu
Giriş Tarihi : 28-08-2018 21:12

Sustuklarını duyanlar var mı hayatında?

anil@sakinca.com

Hey sen...

Evet sen...

Bu yazıyı okuyan...

Sevdiklerin, ailen, çocukların, kocan, karın, sevgilin, dostların anlıyor mu seni gerçekten? Sen onları üzmemek için sustuğunda, kırmamak adına istemediğin şeylere bile “evet” dediğinde, olay çıkmasın diye bir çok sözünü yuttuğunda seni anlamaya çalışıyorlar mı? 

Sana hakettiğin değeri, bu gösterdiğin özverinin karşılığını veriyorlar mı? 

Sor bakalım kendine... Değiyor mu diye?

Biliyorum güçlü olmaya çalısıyorsun, kimseye muhtaç olmadan, kendinden çok sevdiklerine vererek ve hatta bazen sadece onlar icin hayatta ve ayakta kalıyorsun. Pekiyi o güçlü duran kadının yada adamın arkasına saklanmış minicik çocuğu kaç kişi görebiliyor? Gülüşündeki hüznü,öfkendeki isyanı, ağlayışındaki sevgiyi, acındaki mutlu olma isteğini etrafındaki kaç kişi anlıyor? 

Günlük yaşamını sürdürmek için her sabah yataktan kalkar kalkmaz takındığın maskeleri, güçlü olma oyunlarını, herşeyi halleden, herşeye yetebilen rolünü kim koşulsuzca hadi gel bırak, kendin ol, biz seni bize yetemediğin zamanlarda da seviyoruz diyor? Hergün düzenli yaptığın görevlerini, üzerine aldığın ve çoğu zamanda başkalarına ait olan o yükleri, sorumlulukları bir gün yerine getiremediğinde neler oluyor yaşamında? Senden kötüsü olmuyor değil mi? 

Oysa yaptıklarının karşılığında da çoğu zaman hakettiğin değeri, sevgiyi, saygıyı, ufacık bir teşekkürü, en basit isteğin olan anlaşılmayı bile alamıyorsun ki... Pekiyi şimdi o kaybetmekten korktuğun sevdiklerin gerçekten seni seviyor mu oluyor? Yoksa açık konuşalım, kullanılıyor mu sevgin, emeğin, özverin? Ha bi de üstüne bu sustuklarının, güçlü olmak, tek başına başarabilmek adına verdiğin uğraşların vücudunda yol açtığı hasarlar, hastalıklar!.. Pekiyi ya ruhundaki yorgunluk! Kim giderecek şimdi kendine açtığın bu yaraları, kim saracak, merhem sürecek, iyileşmesini sabırla seninle birlikte bekleyecek?

Bak eğer hayatında böyle bir kişi ya da kişiler varsa, kesinlikle onları kaybetmemek için çabala... Ama gerisi için lütfen artık kendini yorma. Bırak birazda onlar emek versin kalmak için hayatında. İçinden gelmeyen hiç bir şeyi yapma. Susma yaaa, susma! İncittin beni de seni incitene, kullanıyorsun beni de seni sömürene, anlamadın gitti ruhumu de sustuklarını bırak konuştuklarını dahi duymayanlara... Sana yapılan hiç bir haksızlığa artık göz yumma!

Ama en önemlisi artık kaybetmek değil kazanmak istiyorsan, önce kendini kazanmak için ugraş başkalarına verdiğin emeği, hosgörüyü, sevgiyi kendine, içindeki o minicik çocuğa ver. Kendini tanımak, anlamak, ne istediğini bilmek için kendine vakit ayır. Maddeye değil, ruhuna yatırım yap. Ruhun mutlu olmadan, kazandığın hiç bir maddesel başarı seni tatmin edemez çünkü... Günü kurtarmak için yaşama, bilinçli bir hayal uğruna emek ver. Kendini sev dostum lütfen hadi artık kendine değer ver! 

Susma, konuş ruhunla... 

Senin en büyük dostun ‘Yaradan’ın ve kendi ruhundur, bunu unutma !

Ve kabul edersen bu dost hep senin yanında...

Kalbimden kalbine sevgiler

NELER SÖYLENDİ?
@
Başak 3 yıl önce
Emeğinize sağlık
Serpil 3 yıl önce
Anıl’ım nasıl güzel anlatmışsın özde yaşamayı . Emeklerine saglık????????????????
Ebru Olgun 3 yıl önce
Kaybetmekten korkmak anladım ki sadece sanmakmış.Oysa ki kendimizi ifade ettiğimizde saygı gösteriyorlar değer veriyorlar ve yine anladım ki bizi biz yapmak için sadece bize Evren’in bir oyunu bu korkularımız.Teşekkürler Sevgili Anıl Hanım beni benimle yüzleştirdiğiniz ve bana kendimi sevmeme vesile olduğunuz için benden de bütüne şifa olsun kendini sevmenin kutsallığı.❤️❤️❤️
Ebru Olgun 3 yıl önce
Geçen sene size danışmanlığa geldiğimde konu tam da buydu aslında fakat kendime bile açıkça itiraf edemediğim gerçeği sizin vesilenizle duyduğumda beni bu anlamda kendimle yüzleştirdiğinizde önce bir balyoz indi sandım bana kaçacak yerim yoktu en kolayı bunu kabul etmekti ve Evet ben tüm cesaretimi elime aldım korkularımı kabule geçtim ve kendime bir adım attım...
Tülay Özer 3 yıl önce
Kaleminize sağlık. Evet bundan sonra susmak yok.
Perizan 3 yıl önce
Evet barış imzaladım ben kendimle, sizinle tanıştıktan sonra ve seanslarımdan sonra artık en çok beni seviyorum ,benle konuşuyorum ne istediğimi soruyorum cevabını da verebiliyorum ve ruhumu ozgurlestirmenin zevkini çıkarıyorum ve biliyorumki bir yol var kalpten kalbe giden ,iyiki varsınız.
Gülşen Meriç 3 yıl önce
Anıl hocam emeğinize sağlık. Ilac gibi geldi.Bu günlerde kendimi nekadar ıhmal ettiğimin farkına vardım. Teşekkürler.
Gülşen Meriç 3 yıl önce
Anıl hocam emeğinize sağlık. Ilac gibi geldi.Bu günlerde kendimi nekadar ıhmal ettiğimin farkına vardım. Teşekkürler.
Ayşe 3 yıl önce
Ne güzel kaleme alınmış bir yazı emeğinize sağlık teşekkürler
kadiriye 3 yıl önce
biz kendimizi sevmedikçe bizi kimse sevemez teşekkürler hocam
Emine türkmen 3 yıl önce
Yine yine ve yeniden heyecanla okudum uyarı ve ikazları bilinç altıma yerleştirdim iyiki varsınız sevgiyle kucaklıyorum teşekkürler...
tuba özkan 3 yıl önce
kendimize değer vermek her şeyin anahtarı.
Berna Bulut 3 yıl önce
Ne kadar güzel ifade etmişsiniz benim ve belki de milyonlarca kadının içinde bulunduğu durumu. Yüreğinize sağlık
Canan 3 yıl önce
Süper yine beni bana anlatmissiniz
Ahu Telli 3 yıl önce
Harikasınız..
Candan 3 yıl önce
Emeğinize kaleminize sağlık ???? Farkındalık yaratan çok güzel bir yazı olmuş.
Emine birbudak 3 yıl önce
Yüreğüne sağlık yine dökündün yüreklere sevgiyle????????????❤️
Serap Çetinkaya 3 yıl önce
Anıl hocam, kaleminize, yüreğimize saglık???? Bu yola çıkmış herkesi silkelediniz ve kendine getirdiniz ????
Filiz Demir 3 yıl önce
Sevgili Anil Hanim, yazinizi okurken gözlerim doldu. Sanirim yarama dokundunuz :) Ama tabii ki recetesini, çözümünü de yazmissiniz. Kaleminize, emeginize saglik. Tesekkurler , sevgiler....
Güler Eryiğit 3 yıl önce
Harika bir yazı olmuş sevgili Anıl hocam yine ,kalemimize ,gönlünüze sağlık ????????????????????farkındalık ve şifa olsun okuyan herkese ????sevgiyle kalın ????
Sevil Aksoy 3 yıl önce
'ne güzel dökülmüş sözler insanın kalp telini titreterek...yüreğinize sağlık.
Hülya Atban 3 yıl önce
Nasılda güzel özetlemişsiniz hayatı ..birçok insanın yaşamı aynende böyle..eee artık farkındaysak bu durumun silkelenme ve maskeleri çıkartma vakti gelmiştir ..en çok kendini kırdın,en çok kendini görmezden geldin en çok kendine değer vermedin dedim kendime ...haydi uyanma ve şifalanma vakti ????????????????????????????????Yüreğinize sağlık benim güzel hocam ????????
Mehtap Ataman 3 yıl önce
Sevgili hocam sanki benim hayatımı anlattınız ???????????? hiç bir şey için geç değil bundan böyle içimdeki çocuk için yaşayacağım ????????????????
Yol Durumu
E-GAZETE
Adıyamanlı kadınlar, su kabaklarını sanat eserine dönüştürüyor
ARŞİV ARAMA
bayan esc istanbul ümraniye esc istanbul esc kızlar şirinevler esc bayan halkalı esc beylikdüzü esc avcılar esc şişli esc kagithane esc kadıköy esc istanbul türbanlı esc bayan başakşehir esc esc bayan esc bayanlar