Mehmet Şehirli Neden Kocadon
Neden Kocadon
Mehmet Şehirli

Neden Kocadon

mehmet@sakinca.com

Yerel seçimler yaklaştıkça partilerde Başkan adaylarını belirlemek üzere yoğun çalışmalar sürüyor. 
Bende uzun bir süredir Muğla’daki çalışmaları yakından takip ediyorum. İlçe ilçe, köy köy geziyor, vatandaşlarla bire bir görüşüyor, onların düşüncelerini dinliyorum. 
Genelde hepsinin düşüncesi genç bir belediye başkanı istiyor olması. Halkın hemen hemen hepsi parti düşünmeden Muğla’ya çalışacak bir adayın yanında olacakları.  
CHP’den Mehmet Kocadon ismi ön planda. Kocadon’un ismini bilmeyen yok. Hatta neden Bodrum’u bırakıp ta Muğla’ya aday olmasını merak ediyorlar. Ben de onu Büyükşehir yasasının ilçe belediye başkanlarının imkanlarını kısıtladığını o yüzden Büyükşehir’e neden aday olduğunu izah edip yasanın yetkileri büyükşehire verdiğini o yüzden Bodrum’u bırakıp doğduğu il Muğla’ya aday olduğunu söylüyorum. Onlarda Kocadon’un koltuk meraklısı olmadığını belirtiyorlar. Muğla’ya hizmet edeceğinden çok eminler. 
İşte bu sebeple parti genel merkezinde oturarak Başkan adayı belirlenmesi bence yanlış bir düşünce halka inip onların fikirlerini düşüncelerini dinlemek en doğrusu. 
Benim gözlemlediğim kadarı ile Kocadon Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olursa CHP’nin alacağı oy %70 olur.  
Neden Kocadon diye yazdığıma gelinirse ben hiç bir zaman tahminlerimde yanılmadım. Gezerim konuşurum ondan sonra fikirlerimi paylaşırım. Kimsenin de adamı olmadım ve de ölene kadar da olmam. İnandığımı yazarım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa Şampiyonası biletini kapanlar
Avrupa Şampiyonası biletini kapanlar
Gri listede aranan PKK'lı terörist Halis Ersayan öldürüldü
Gri listede aranan PKK'lı terörist Halis Ersayan öldürüldü