DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Anıl Şehirlioğlu
Anıl Şehirlioğlu
Giriş Tarihi : 05-12-2018 16:38

Korkma

anil@sakinca.com

Korkuların bugüne kadar nelere mal oldu hayatında hiç düşündün mü? Kaybetme korkusu, yalnız kalma korkusu, terkedilme korkusu, başarısızlık korkusu, hata yapma korkusu, parasız kalma, birilerine muhtaç olma korkusu gibi pek çok negatif korkunun farkındasındır eminim hayatları hapishaneye çeviren. 
Ancak...
Sadece negatif durumlardan korkuyoruz sanıyorsan yanılıyorsun sevgili dost... Ben sana bir sır vereyim, çalıştığım birçok danışanımda gördüğüm korkular hep pozitif şeylerle ilgiliydi. Mutlu olmayı hiç bilmediği için cok mutlu olmaktan korkan (çok gülme, ağlarsın sözüyle büyütülmüş kişiler vb.) fazla paranın insanı bozduğuna inandırıldığı için paradan korkan, kendi olursa kendini severse, bencil olmakla suçlanmaktan, düzenini bozmaktan korkan, iş hayatında yükselirse daha fazla sorumluluk almaktan, hata yapmaktan korkan, daha önce hayal kırıklığına uğradığı için aşktan korkan, sevgisini belli ederse karşısındakini şımartmaktan korkan, almanın borçlanmak olduğunu düşündüğü için insanlardan birşeyler almaktan korkan, özgürlüğü elden gidecek zannıyla evlilikten korkan, güvensizlikle büyütüldüğü için insanlardan korkan bir çok danışanımla çalıştım bugüne kadar.
Oysa ki bu korkular sadece kendilerini kapatmalarına, hayatta hak ettikleri yerlere gelmelerini engellemeye, parasız, aşksız, sevgisiz kalmalarına, yorgun olmalarına en kötüsü de kendilerine yabancılaşmış olmalarına, ilahi öz dediğimiz ruhsal taraflarından ayrı kalmalarına sebep oluyordu aslında.İlmek ilmek duvarlar örüyordu önlerine ve sonunda kendi hapishanelerinin içinde mahkum olarak yatıyorlardı. Oysa ki korku senden büyük değil sevgili dostum, korktugun şey senden büyük değil. Sen herşeye güç yetirensin, herşeyi bilen, Allah’ın yeryüzünde yürüyen halifesisin. Neden korkar da kendini gizlersin? Bilmediğin şeylerden korkma, bırak yaşa, ölüm yok inan bana ucunda.Korktuğun şeylere verdiğin anlamları yokla. Kim öğretti bunları sana? Özgürleş bu duygulardan. Korkudan da korkma. Kendin olmaktan alıkoyan ne varsa seni hayatında, cıkar at hemen şimdi. Sil baştan başla. Çünkü kendin olmadıkça, ihanetin en büyüğünü yapacaksın ruhuna, belki birilerini mutlu ettiğini zannedeceksin ama sen mutlu olamayacaksın tam olarak asla. Oysa ki mutlu etmeye değil, mutlu olmaya, eğlenmeye, öğrenmeye, deneyimlemeye geldin herşeyi dünyaya. Allah gibi dostun varken, düşsen de kalkarsın yerinden bunu aklından çıkarma! Düştüğün yerden sıçrayıp yükselirsin eğer istersen.Sen beni dinle, hiçbir şeyden korkma, aklınla kalbinle ruhunla bir olarak yaşa!
Sevgimdesin unutma...

NELER SÖYLENDİ?
@
Yol Durumu
E-GAZETE
Adıyamanlı kadınlar, su kabaklarını sanat eserine dönüştürüyor
ARŞİV ARAMA
bayan esc istanbul ümraniye esc istanbul esc kızlar şirinevler esc bayan halkalı esc beylikdüzü esc avcılar esc şişli esc kagithane esc kadıköy esc istanbul türbanlı esc bayan başakşehir esc esc bayan esc bayanlar